روز مجلس
1389/04/21 17:40:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا به خانه ملت خبر داد

بررسی طرح صیانت از دستاوردهای صلح‌آمیز هسته‌ای فردا در مجلس

**عضو هیئت رئیسه مجلس از بررسی طرح یک فوریتی مقابله با توطئه‌های آمریکا و انگلیس به منظور صیانت از دستاوردهای صلح‌آمیز هسته‌ای در جلسه فردای مجلس خبر داد.

"حسین سبحانی نیا" نماینده نیشابور در مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح فردا طرح یک فوریتی مقابله با توطئه های آمریکا و انگلیس به منظور صیانت از دستاوردهای صلح آمیز هسته‌ای را بررسی خواهند کرد.

وی افزود: طرح مذکور در روز جلسه چهارشنبه 26 خرداد در صحن مجلس مصوب و برای بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارجاع شد که در این کمیسیون هم به تصویب رسید.

طرح صیانت از دستاوردهای صلح آمیز هسته‌ای توسط 46 نماینده ارائه شد  و با 180 رای مثبت به تصویب مجلس رسید.

در مقدمه طرح آمده که با توجه به فریبکاری قدرتهای بزرگ در صدور قطعنامه ظالمانه 1929 به منظور محدود کردن ملت ایران در دستیابی به انرژی هسته ای صلح آمیز علیرغم امضای بیانیه تهران توسط جمهوری اسلامی ایران،به منظور پاسداری از دستاوردهای هسته‌ای صلح آمیز و مقابله با زیاده خواهی‌های آمریکا و انگلیس و برخی قدرت های بزرگ،طرح زیر با قید یک فوریت تقدیم می‌شود.

این طرح دارای چهار ماده به شرح زیر است:

ماده 1 - دولت موظف است علیرغم اقدامات زیاده طلبانه و زورمدارانه برخی قدرت های بزرگ با سرمایه گذاری در ابعاد مختلف فناوری هسته‌ای صلح آمیز کشور را به استقلال کامل هسته‌ای نائل نماید.

ماده 2 - دولت مکلف است صرفاً در چارچوب مقررات عمومی ان پی تی با آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای همکاری نماید.اجابت درخواست های فراتر از مقررات عمومی ان پی تی توسط دولت ممنوع می‌باشد.

ماده 3- دولت موظف است با عنایت به فریبکاری دنیای غرب در خصوص تحویل سوخت راکتور آموزشی درمانی تهران،غنی سازی 20 درصد را به منظور تحویل سوخت راکتور مذکور استمرار بخشیده و صفحه های سوخت را تهیه نماید.

ماده 4 - دولت باید نسبت به کشورهایی که به بازرسی کشتی های ایرانی و یا محوله های باری کشورمان مبادرت می ورزند عمل مقابله به مثل را به هر صورت ممکن انجام دهد.

تبصره - قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران به منظور انجام ماده (4) این قانون باید با دولت مساعدت لازم را در همه ابعاد و زمینه‌ها داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet