روز مجلس
1389/04/22 10:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان مجلس در ارزیابی روند خصوصی سازی در کشور، تاکید کردند:

روند اجرای اصل 44 کشور را به سمت انقلاب اقتصادی پیش می‌برد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصل ۴۴ قانون اساسی بزرگترین اصل حضور فعالان اقتصادی و بهبود نسبی توزیع درآمد در کشور است، در ارزیابی روند خصوصی سازی در کشور اظهارداشتند: ابلاغ سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی راه درست را ترسیم کرده است و کشورمان را در آستانه یک انقلاب اقتصادی بزرگ قرار داده است.

*تلاش های دولت در اجرا کردن اصل 44 گسترده و موفق بوده است

در همین ارتباط عضو کمیسیون ویژه اصل 44 گفت: عملکرد دولت در اجرایی کردن اصل 44 و گسترش خصوصی سازی بسیار گسترده و موفقیت آمیز بوده است، اما در بخشی از وزارتخانه ها بدلیل مشکلات اجرایی با کندی روند روبرو هستیم که این مورد در رسیدن به انتهای مسیر متعالی اصل 44 امری طبیعی تلقی می شود.

شهباز حسن پور بیگلری، نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به روند و فرایند اجرایی شدن اصل 44 گفت: حرکت بسیار خوب و برنامه ریزی شده ای در کمیسیون تخصصی شورای اصل 44 با شورای وزارت اقتصاد و امور دارایی در تحقق این امر صورت گرفته است.

وی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در اجرا ساختن اصل 44 گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر آزاد شدن دولت از فعالیت های اقتصادی غیر ضروری و باز شدن راه برای حضور حقیقی سرمایه گذاری در عرصه اقتصاد کشور،‌ دولت نیز تمام تلاش خود را برای پیاده کردن مبانی اصل 44 و گسترش خصوصی سازی مبذول داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به عملکرد دولت در روند خصوصی سازی گفت: تلاش های دولت در اجرای این قانون گسترده و موفق بوده است، اما مشکلات اجرایی در برخی وزارتخانه ها روند اجرایی شدن اصل 44 را با کندی مواجه کرده است، که این موضوع در رسیدن به انتهای مسیر متعالی اصل 44 امری طبیعی تلقی می شود.

وی خصوصی سازی را زمینه ساز و راهگشای توسعه اقتصادی دانست و اظهارداشت:اجرا شدن اصل 44 در رونق اقتصادی، رفع بیکاری، ازدواج جوانان و معضل مسکن راهگشا خواهد بود و با واگذار شدن تولید به صاحبان اصلی آن یعنی مردم و نظارت دولت بر آن قطعاً به توسعه اقتصادی خواهیم رسید.

 

*قوا و دستگاه های مختلف دولت را در اجرای اصل 44 قانون اساسی یاری می نمایند

در ادامه عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه دولت در اجرای اصل 44 قانون اساسی موفق عمل کرده است گفت:قوا و دستگاه های مختلف دولت را در اجرای کامل اصل 44 قانون اساسی یاری می نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی رضایی، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان عملکرد دولت نهم و دهم در اجرای اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی بخش های دولتی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این اصل که جزیی از اهداف چشم انداز بیست ساله است اکیدا مورد حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور قرار دارد.

وی در ادامه کاستی در اجرای این اصل را از سوی دولت ندانست و تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید با تصویب قوانین موثر برای دولت و افراد متقاضی خصوصی سازی انگیزه ایجاد نمایند.

عضو فراکسیون اصولگرایان آینده موفقیت آمیز اجرای اصل 44 را منوط به همکاری قوا خواند و اظهارداشت:با همکاری و انسجام قوای سه گانه و دستگاه ها اجرای اصل 44 به موفقیت مطلوبی خواهد رسید.

 

*روند اجرای اصل 44 کشور را به سمت انقلاب اقتصادی پیش می برد

در ادامه عضو فراکسیون سیاست داخلی و شوراها گفت:ابلاغ سیاستهای اصل 44 قانون اساسی راه درست را ترسیم کرده است و کشورمان را در آستانه ی یک انقلاب اقتصادی بزرگ قرار داده است.

ولی اسماعیلی نماینده ی مردم گرمی و دشت مغان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهارداشت:فرمان مقام معظم رهبری پیرامون اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی را باید یکی از نقاط عطف تاریخ اقتصاد ایران یاد کرد چرا که اگر آثار این فرمان به طور جد مورد بررسی قرار گیرد و تمام اصول و فروع آن به مرحله اجرا درآید فصلی جدید در اقتصاد کشور باز می شود.

وی افزود:اجرای اصل 44 در واقع آماده سازی جامعه برای بروز استعدادهاست که در نتیجه نه تنها مردم به حقوق واقعی خود می رسند بلکه تلاش دسته جمعی ملت موجب رفاه و توسعه ی اقتصای برای همه خواهد بود.

عضو فراکسیون اصولگرایان در ادامه اذعان داشت:اصل مهم عدالت اقتصادی و اجتماعی که از اصول و پایه های اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران است ایجاب می کند که شرکت آحاد مردم در فعالیتهای اقتصادی همانند حضور گسترده آنان در تعیین سرنوشت سیاسی خویش تحقق یابد که یکی از شرایط و زمینه های تحقق این هدف شکوفایی بخش خصوصی و شرکت آزاد مردم در اینگونه فعالیتها است.

نماینده ی مردم گرمی و دشت مغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد دولت نهم در پیشبرد اهداف اصل 44 خاطرنشان کرد:برنامه هایی که دولت نهم و دهم دراین امر تدوین شده است پویایی لازم و ظرفیت لازم را برای رسیدن به هدف نهایی اصل 44 دارد که تاکنون نیز به توفیق قابل ملاحظه ای دست یافته است.

 

*دولتهای نهم و دهم حرکت به سمت احقاق اصل 44 را کلید زدند

همچنین عضو کمیسیون قضایی گفت:دولت های دهم و نهم حرکت به سوی اجرای فرمان مقام معظم رهبری در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی را کلید زدند.

موسی قربانی نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان این مطلب افزود:در دولت دهم و نهم حرکت به سمت خصوصی سازی و اجرایی اصل 44 قانون اساسی آغاز شد.

وی تصریح کرد:توزیع سهام عدالت که با مدیریت دولتی صورت می گیرد مصداقی از خصوصی سازی است که منجر می شود سود سهام به مردم آسیب پذیر تعلق بگیرد.

نماینده مردم قائنات با بیان اینکه اگر چه دولت فاصله زیادی با اجرای کامل اصل 44 دارد اما توانسته گامهای موثری در این مسیر بردارد اظهارداشت:دولت باید قدم های سریع تری را در مسیر دست یابی به نقطه آرمانی تحقق کامل اصل 44 بردارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet