روز مجلس
1389/04/22 10:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بهروز جعفری:

دولت به مر قانون عمل کند تا نمایندگان انگیزه قوی برای کمک داشته باشند

**نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: در بحث هدفمند‌کردن یارانه‌ها، دولت به مر قانون عمل کند تا نمایندگان نیز انگیزه‌ی قوی برای کمک به دولت در این مسیر داشته باشند.

بهروز جعفری، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره پیش‌زمینه‌های لازم در بحث اجرای هدفمند ‌کردن یارانه‌ها و توصیه به دولت به ایسنا، گفت: هرچند که دولت در خط مقدم جبهه قرار دارد، اما پشتیبانی از دولت نباید فراموش شود.

وی در ادامه افزود: در واقع روح کلی حاکم بر این قانون این است که از پشتیبانی سایر قوا هم برخوردار باشد و قوه مقننه باید وظیفه‌ی خود را در بحث قانون‌گذاری تمام شده تلقی نکند و یا قوه قضاییه خود را بیگانه با اجرای قانون نداند، چرا که این قانون از آن کل نظام است، لذا اولین بحث این است که همه در اجرای این قانون دست‌به‌دست هم دهند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: هم‌چنین به نظر می‌رسد دولت در این راستا تا این لحظه زمینه‌ی افکار عمومی را خوب فراهم نکرده است، یعنی برای خیلی‌ها سوال است که قرار است چه اتفاقی رخ دهد؟ لذا بسته‌های حمایتی که دولت اعلام کرده که آماده است باید در معرض افکار عمومی قرار گیرد و از این حالت تشویش و نگرانی و اضطراب مردم جلوگیری شود که قانون در ادامه‌ی مسیر با مشکل مواجه نشود.

جعفری با تاکید بر اجرای قانون توسط دولت افزود: اگر دولت بخواهد مدام مواردی به قانون اضافه و یا به صورت سلیقه‌ای با آن برخورد کند، مشکل ایجاد می‌شود. لذا باید همان مر قانون را عمل کند تا نمایندگان هم انگیزه‌ی قوی برای حمایت از دولت داشته باشند و ملت هم برای اجرای هدفمند‌کردن یارانه‌ها و کمک به دولت باید عزم خود را جزم کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت اولا باید در این خصوص تکلیف را مشخص کند، یعنی دقیقا عنوان کند که چه زمانی قانون را اجرا می‌کند. گاهی بحث نیمه دوم سال مطرح می‌شود که این زمان مشخص نیست، یعنی این‌که وقتی قیمت حامل‌های انرژی را اضافه می‌کنیم باید در 6 ماه به اندازه‌ی یک سال درآمد به‌دست آوریم. لذا این سوال مطرح می‌شود که چگونه درآمدی که در 6 ماه اول سال به‌دست نیاورده‌ایم، می‌خواهیم در 6 ماه دوم به اضافه خود 6 ماه دوم به‌دست آوریم؟

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: دولت باید اولین کاری که انجام می‌دهد، فشار تورمی ناشی از این حرکت را پیش‌بینی و آن را کاهش دهد. صرفه‌جویی در هزینه‌ها خودش هم بسیار مهم است، چرا که 20 درصد از منابع به‌دست آمده از حامل‌های انرژی را به خود دولت داده‌ایم دولت باید در این بخش بتواند صرفه‌جویی کند تا ما بیشتر به آن 30درصدی بپردازیم که قرار است به بخش‌های تولیدی و خدماتی بدهیم تا از گران‌شدن کالاها جلوگیری شود.

جعفری همچنین مهم‌ترین مساله را این دانست که دولت اطلاع‌رسانی خود را دراجرای هدفمند‌کردن یارانه‌ها قوی‌تر کند.

نماینده مردم سمیرم در خانه ملت به دغدغه‌ی مردم حوزه‌ی انتخابیه خود در بحث هدفمند‌کردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین نگرانی که مردم و مسوولان منطقه‌ی ما دارند، ابهام در نحوه‌ی اجرای این قانون است. در واقع آنها نمی‌دانند چه اتفاقی قرار است رخ دهد و نمی‌دانند داستان چیست. در بحث مبلغ نقدینگی که قرار است داده شود نیزحرف و حدیث و آمار و ارقام بسیار زیاد است. دولت هم که رقم دقیق را اعلام نمی‌کند.

وی نگرانی عمده‌ی مردم را تورم ناشی از این قانون دانست و گفت: اگر در این راستا درست اطلاع‌رسانی و آموزش داده شود، این‌گونه که مردم فکر می‌کنند نخواهد بود. البته ممکن است در کوتاه‌مدت مشکلاتی به وجود آید، اما در واقع در یک طرح بلند‌مدت، قطعا این مساله به سود کشور و مردم است، لذا دولت باید این دغدغه گرانی و تورم را از مردم رفع کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet