هدر اصلی
1386/12/05 13:12:00
سرویس سیاسی
حدادعادل در حاشیه سومین همایش توسعه سبز:

گزارش البرادعی یک پیروزی مهم برای ملت ایران است

غلامعلی حدادعادل در حاشیه سومین همایش توسعه سبز در ارزیابی خود از گزارش البرادعی گفت: گزارش البرادعی را یک پیروزی مهم برای ملت ایران می دانم و باید از دولت و همه کسانی که در تحصیل این پیروزی موثر بودند تشکر کنم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی در جمع خبرنگاران افزود: ما توانستیم ثابت کنیم که حق با ما بوده که می گفتیم قصد استفاده نظامی از انرژی هسته ای نداریم و فعالیت های ما صلح آمیز است.

وی خاطرنشان کرد: گزارش های قبلی و خصوصا گزارش اخیر آقای البرادعی اعترافی به حقانیت ملت و دولت ایران است و در واقع تاییدی بر این است که فشارهایی که از جانب آمریکا و دولت هایی مانند انگلیس و فرانسه که متاسفانه دنباله رو آمریکا هستند بر ایران وارد می شود، یک بهانه جویی است.

حدادعادل با بیان اینکه در حال حاضر در جهان، ایران دو یا سه پیروزی بدست آورده است، ادامه داد: یک پیروزی که خیلی هم مهم است دستیابی به انرژی هسته ای با استفاده از دانش و فناوری بومی و خودی است. پیروزی دوم پیروزی در عرصه حقوقی است که آژانس تایید کرده ایران به همه موارد پاسخ داده و هیچ انحرافی ندارد. پیروزی سوم پیروزی در عرصه منطق است. یعنی هر انسان با انصاف و آزاده ای در دنیا وقتی گزارش آژانس را می شنود و وقتی حتی گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریکا را می شنود و بعد میل آمریکایی ها را به ادامه فشار می بیند، منطقا حق را به جانب ما می دهد. یعنی آمریکا در صحنه افکار عمومی شکست خورده و آمریکایی ها مطمئن باشند اگر قطعنامه ای هم در کار باشد و حرف دیگری هم بزنند تاثیری در عزم و اراده ملت ما ندارد و ملت ما همانطور که در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کرد پاسخ فشارهای غیرمنطقی آمریکایی ها را در مورد انرژی هسته ای در انتخابات 24 اسفند خواهد داد.

وی در پاسخ به اینکه این دستاورد و پیروزی مرهون چه زحماتی بود، گفت: در درجه اول برخاسته از همان عزم و اراده مردم برای استقلال بود. بارها گفته ام که اولین شعار ملت ایران 30 سال پیش استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود. این ملت به استقلال خود بیش از هر چیز اهمیت می دهد و راه رسیدن به استقلال یکی توسعه علمی است. این دستاورد هم علمی و صنعتی است. ملت این را از آن خود می داند و فشار آمریکا را در واقع مغایر استقلال خود می داند. این میل ملت به حفظ استقلال و ارزشی که مردم و نظام ما برای استقلال قائل است ضامن پیروزی ماست.

رئیس مجلس در پاسخ به اینکه فکر می کنید شورای امنیت سازمان ملل با گزارش اخیر البرادعی چه اقدامی انجام خواهد داد؟ گفت: هر اقدامی انجام دهد موجه نیست. یعنی مسخره است که بعد از چنین گزارشی آنها باز هم بخواهند بر ایران فشار وارد کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet