هدر موبایل
1389/04/22 12:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جواد آرین‌منش:

تیم ابومسلم به شرایطی غیرقابل احیا رسیده‌است

**عضو کمیته ۵ نفره ورزش استان خراسان رضوی گفت: هنوز هیچ صحبتی مبنی بر تغییر نام کمیته به شورای عالی ورزش با اعضا نشده است.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه جمعه شب کمیته 5 نفره ورزش استان در دفتر مدیرکل تربیت‌بدنی خراسان رضوی تصریح کرد: هنوز با اعضا هیچ صحبتی مبنی بر تغییر نام کمیته به شورای عالی ورزش و اهداف و شرح وظایف اعضای آن نشده است و ما همچنان با عنوان کمیته 5 نفره جلسات خود را تشکیل می‌دهیم.

وی در خصوص تصمیمات این جلسه کمیته 5 نفره اظهار داشت: در این جلسه بحث‌های کلی در خصوص ورزش استان مطرح شد و صحبت‌هایی در خصوص ترکیب اعضا کمیته و تغییر نام آن نیز انجام شد که تصمیم‌گیری در این خصوص منوط به تشکیل جلسه با استاندار خراسان رضوی شد تا در مورد چگونگی کار و ضرورت‌ها و اهداف شورای عالی ورزش بحث شود.

وی افزود: نظر اعضا کمیته این است که اگر قرار باشد کار کمیته 5 نفره ادامه پیدا کند باید جایگاه و نقش و ماموریت‌هایش مشخص شود و پیشنهاد ما این است که این شورا در جایگاه شورای سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی ورزش استان بوده و به کل مسائل ورزش استان توجه داشته باشد و با تشکیل دبیرخانه‌ای که هم جنبه پژوهشی علمی و راهبردی داشته باشد و هم جنبه عملی، به ترسیم وضعیت کنونی ورزش استان بپردازد و آسیب‌هایی را که در ورزش وجود دارد شناسایی کرده و چشم‌اندازی برای ورزش استان ترسیم کند.

نماینده مشهد در مجلس ادامه داد: این شورا باید برنامه‌ای برای همه ابعاد ورزش از جمله قهرمانی، همگانی و دانش‌آموزی تعریف کند و سپس یک برنامه کوتاه مدت طراحی کند و با استفاده از ظرفیت‌ها، منابع، نیروی انسانی، امکانات و بودجه و اعتباراتی که امکان جذب دارند بتواند وضعیت مطلوبی در ورزش استان در یک پروسه و روند زمانی کوتاه مدت به وجود آورد.

وی تاکید کرد: اگر این پیش شرط‌ها پذیرفته و شرح وظایف و ماموریت‌های اعضا شورا مورد قبول استاندار خراسان رضوی قرار گیرد و دبیرخانه تشکیل شود و اعضا شورا در صورت امکان از 5 نفر افزایش یافته و بتواند تمامی عوامل تاثیرگذار در ورزش را در برگیرد، می‌تواند مفید باشد در غیر این صورت اکثر اعضا اعلام کرده‌اند در صورتی که به همین روالی که کار کمیته 5 نفره پیش می‌رفته است و هر از چند گاهی جلساتی تشکیل می‌شده و نظرات کمیته مورد توجه قرار نمی‌گرفت، کار ادامه پیدا کند، در کمیته ادامه کار نخواهند داد.

آرین‌منش در خصوص تصمیمات کمیته 5 نفره در خصوص تیم ابومسلم نیز به ایسنا گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای ابومسلم و هزینه‌های انجام شده توسط مهدی زمان برای این تیم، به دلیل فقدان برنامه‌ریزی و ضعف سیاستگذاری، ابومسلم به شرایطی غیرقابل قبول و غیرقابل احیا رسیده است و به دلیل ابهامات مالکیتی و حقوقی وضعیت طوری نیست که بتوان در کوتاه مدت تیم را به شرایط مطلوب بازگرداند.

وی افزود: گروهی حقوقی در حال تلاش برای مشخص کردن وضعیت مالکیت باشگاه هستند که به زودی نتیجه کار این گروه مشخص خواهد شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص شایعات خرید امتیاز تیم نفت تهران برای ابومسلم به ایسنا گفت: گرفتن امتیاز برای ابومسلم نمی‌تواند به تنهایی مشکل‌گشا باشد، مشکل ابومسلم ساختاری است.

وی افزود: یکی از گزینه‌ها برای بازگشت به لیگ برتر خرید امتیاز و راه اندازی یک باشگاه جدید است و گزینه دوم خریداری امتیاز لیگ برتر برای ابومسلم است که هر دو گزینه باید مورد مطالعه قرار گیرد، اما مسلم است که باید هر چه زودتر تکلیف تیم ابومسلم از سوی مدیریت استان مشخص شود و تیم از وضعیت کنونی خارج شود.

آرین‌منش تصریح کرد: تا وضعیت حقوقی و مالکیت باشگاه مشخص نشود امکان تصمیم‌گیری برای آن وجود ندارد و باید تا آن موقع صبر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet