شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/22 12:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسفیان‌ملا:

اختصاص یک درصد بودجه وزارتخانه‌ها به ورزش در صحن علنی رای خواهد آورد

**عضو کمیسیون تلفیق مجلس درباره‌ی دلایل حذف یک درصد بودجه‌ی وزارتخانه‌ها به ورزش در کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دلیلی ندارد چیزی که قبلا پاسخ مثبت داده و تجربه خوبی بوده است، حذف شود مانند حذف اختصاص یک درصد بودجه وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها به امر ورزش در کمیسیون تلفیق.

عزت الله یوسفیان در گفت و گو با ایسنا، در خصوص علت حذف یک درصد اختصاص بودجه وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها به امر ورزش از سوی کمیسیون تلفیق، گفت: در بودجه‌ی سالانه نیز کمیسیون تلفیق این مساله را حذف کرده بود، ولی در صحن این مساله برگردانده شد اما بار دیگر در برنامه‌ی پنجم این مساله رخ داد. تصور می‌شود همین اتفاق بار دیگر در صحن علنی بیفتد و با رای این مساله - اختصاص یک درصد به امر ورزش- به تصویب برسد.

وی ادامه داد: احتمال بسیار قوی و قریب به یقین می‌دهم چون این یک مساله یک کار کارشناسی شده بوده و در دنیا هم همین اتفاق در حال رخ دادن است و سال‌ها نیز در ایران تجربه‌ی مطلوبی از آن کسب شده، نه تجربه نامطلوب، وضعیت در صحن علنی به حالت اول برگردد و از صحن علنی این مصوبه کمیسیون تلفیق را رد کند.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص دلایل این کمیسیون برای حذف این ردیف گفت: دلایل مختلف است یک دلیل این بود که یکی از این دلایل اختلاف نظر بین وزارت خانه‌ها و تربیت بدنی بود که این یک درصد تحت نظرتربیت بدنی هزینه شود و یا وزارتخانه‌ها راسا خود و به هر نوعی بخواهند آن را هزینه کنند که این مساله خیلی پاسخگوی مسایل ورزش نخواهد بود.

وی ادامه داد: به طور مثال ممکن است این یک درصد از سوی وزارتخانه‌ها برای خرید لباس ورزشی برای کارکنان اختصاص یابد که در این صورت این سوال پیش می‌آید که آیا این دلیل بر ورزشکار شدن کارکنان آن وزارتخانه خواهد بود.

نماینده‌ی آمل تصریح کرد: البته برخی هم به نوعی می‌خواهند با حذف این ردیف دست دولت را در سفرها ببندند. در حقیقت چنین حرفی نیز در کمیسیون تلفیق زده شده ولی در نهایت استدلال طرفداران این مساله این بود که این قضیه بلاتکلیف است و واقعا مشخص نیست چه اتفاقی باید بعد از اختصاص این ردیف بیفتد.

به گفته‌ی یوسفیان، قطعا این مساله در صحن علنی مجلس مطرح و رای می‌آورند و ابهاماتی که هم نمایندگان به عنوان مخالف مطرح کردند را می‌شود در متن قانون آورد و رفع کرد یعنی عنوان شود این مقدار یک درصد زیر نظر تربیت بدنی باشد یا وزارت خانه رسما با یک معیار و شاخصه‌هایی که به آنها می‌دهند آن را هزینه کنند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس اظهار کرد: این که چرا یک درصد را از دستگاه‌ها بگیریم و به امر ورزش اختصاص دهیم، و چرا با آن که می‌توانستیم یک درصد را از اول سال از بودجه وزارت خانه ها کم کرده و بودجه‌ی ورزش را به اندازه‌ی یک درصد وزارتخانه‌ها افزایش دهیم، مورد بحث بود.

به گفته‌ی یوسفیان، هدف از اختصاص یک درصد بودجه وزارت خانه‌هاو دستگاه‌ها به امر ورزش این است که آنها خود بیایند در امر ورزش مشارکت کنند. یعنی محیط اداره را محیط ورزشی قرار داده و کارکنان خود را به سمت ورزش سوق دهند، در غیر این صورت دلیلی ندارد که بودجه را به وزارت خانه‌ای اختصاص دهند و بعد بگویند یک درصد از بودجه آنها به تربیت بدنی داده شود. این مساله اصلا عاقلانه نیست.از همان اول یک درصد از کل وزارتخانه‌ها کم می‌کردند و به تربیت بدنی می‌دادند.

وی در پایان گفت: پس دلیل این که اول بودجه را به وزارت خانه‌ بدهند و بعد گفته شود یک درصد را با هماهنگی تربیت بدنی به ورزش اختصاص دهند برای این است که برنامه‌های ورزشی در وزارت خانه‌ها وجود داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet