روز مجلس
1389/04/22 15:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون اقلیت:

تفرقه تنها دریچه نفوذ دشمن برای لطمه زدن به کشور است

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس با بیان اینکه تفرقه تنها دریچه‌ای است که آمریکا و انگلیس می‌توانند از آن وارد شده و به جمهوری اسلامی ایران لطمه بزنند، گفت: ‌تحریم‌ها مسئله ثانوی هستند و آنچه در اولویت قرار دارد، حفظ وحدت است.

سعدالله نصیری‌قیداری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران و تأثیر آن در توسعه داخلی ایران، اظهار داشت: توسعه را باید همه‌جانبه دید و اگر تنها توسعه اقتصادی مدنظر باشد، تحریم تا حدودی در این زمینه تأثیرگذار خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه تحریم در توسعه اقتصادی در وجوهی موجب می‌شود تا روی پای خود ایستاده و نیازهای خود را به دولت‌های بیگانه کمتر نمود، تصریح‌کرد: این تحریم‌ها در کوتاه‌مدت تأثیر منفی بر اقتصاد کشور خواهد داشت و تهیه نیازها در کوتاه‌مدت کمتر امکان‌پذیر می‌شود اما در درازمدت موجب خواهد شد روی پای خود بایستیم که این یکی از عوامل مهم توسعه به شمار می‌رود.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس بر همین اساس به تلاش جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری و دستیابی به توسعه و پیشرفت اشاره و متذکرشد: ملت ایران بر آرمان‌ها و اعتقادات خود ایستادگی نشان داده و اگر بنا باشد دولت‌های بیگانه با تحریم ما را وادار کنند که از اعتقادات و آرمان‌های خود کوتاه آییم، هرگز چنین کاری را به هیچ قیمتی انجام نخواهیم داد.

وی در عین‌حال تأثیرپذیری ایران از تحریم‌های اخیر در توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را مثبت ارزیابی کرد و یادآورشد: ملت ایران با این تحریم‌ها آگاه‌تر خواهد شد و‌ واقعیت پشت پرده گفتمان کشورهای غربی را بیشتر درک خواهد کرد و در واقع فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر دستی به ظاهر زیبا ولی در باطن چدنی را به خوبی احساس می‌کند.

نصیری با اشاره به اینکه مردم ایران چیزی جز صلح و پیشرفت برای خود و بشریت نمی‌خواهند، افزود: کشورهایی که انرژی هسته‌ای، نفت و فسیلی را در انحصار خود می‌بینند و می‌خواهند منابع کشورهای دیگر را به غارت ببرند و در ظاهر از لیبرالیسم، آزادی و دموکراسی صحبت می‌‌کنند، با این تحریم و توطئه‌ها چهره واقعی آنها روز به روز به بشریت شناخته خواهد شد و نه تنها ایران اسلامی راه توسعه خود را در آینده طی خواهد کرد بلکه کشورهایی که تحت ستم کشورهای بیگانه و غارت‌گر هستند نیز متوجه واقعیت‌ها خواهند شد.

وی بر همین اساس به برنامه‌ریزی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشاره و اظهار داشت: زیربنای توسعه علم و دانش است، شاید ما در حال حاضر به لحاظ تکنولوژی و صنعت در سطح پایین‌تری نسبت به کشورهای پیشرفته قرار داشته باشیم اما ایران کشوری در حال توسعه است و باید دانست که توسعه یک مقیاس زمانی دارد و نمی‌توان با شتاب 10 ساله به همه آرمان‌ها رسید.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از نظر تولید علم،‌ مقالات علمی، سطح پژوهش‌ها و فناوری پیشرفت زیادی داشته‌است، تصریح‌کرد: تعداد دانشجویان دوره‌های تکمیلی و دکترا در 30 سال گذشته در همه حوزه‌ها پیشرفت‌های زیادی داشته و اگر در حوزه تبدیل علم به تجارت هم برنامه‌ریزی جدی‌تری صورت گیرد در آینده نه چندان دور می‌توان از کشورهایی که به دنبال منافع خود هستند مستقل‌تر زندگی کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که تحریم اخیر به دلیل شکست ایران از جریان فتنه اخیر بوده است یا خیر، متذکرشد: تحریم چیزی نیست که آمریکا، انگلیس و کشورهای غربی امسال یا سال گذشته علیه کشور ما، ایجاد کنند، تحریم همواره وجود داشته ولی آنچه که اکنون موجی نگرانی در کشور است مسئله تحریم‌ها نیست بلکه مسئله حفظ یک‌پارچگی و وحدت است که متاسفانه برخی از سلیقه‌های افراطی در داخل کشور متوجه این موضوع نیستند و با پرداختن به مسائلی که چندان اهمیت ندارد و با بزرگ‌نمایی مسائل کوچک به وحدت کشور لطمه می‌زنند.

نصیری با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه باید کلمه واحده و ید واحده باشیم، ادامه‌داد: اگر یکپارچگی و وحدت خود را حفظ کرده و متحد باشیم در آن صورت تحریم‌ها مسئله ثانوی بوده و می‌توان در مقابل تحریم‌های کشورهای غربی ایستادگی و به حیاط خود ادامه دهیم.

وی درخاتمه تنها دریچه‌ای را که آمریکا و انگلیس می‌توانند از آن وارد شده و به جمهوری اسلامی لطمه بزنند را تفرقه دانست و خاطر‌نشان‌کرد: ‌تحریم‌ها مسئله ثانوی هستند و آنچه در اولویت قرار دارد حفظ وحدت است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet