هدر اصلی
1386/12/08 12:06:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: مرحوم فلسفی سرمایه ای برای کشور است

غلامعلی حدادعادل در همایش بزرگداشت یکصدمین سال تولد مرحوم فلسفی گفت: مرحوم فلسفی سرمایه ای برای کشور است و باید کاری کنیم تا این سرمایه باقی بماند و برای جامعه ما سودآور باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در این همایش گفت: نسلی که به آن تعلق داریم مدیون به مرحوم فلسفی است و ما در مبارزات پیش از انقلاب شاهد نقش بی بدیل آن مرحوم بودیم و پس از انقلاب نیز شاهد بودیم چطور از این نهضت محافظت کردند و چقدر مورد علاقه امام (ره) بودند.

وی افزود: در دوران معاصر در اثر مواجهه کشورهای اسلامی با غرب تحول امری اجتناب ناپذیر است.

حدادعادل تصریح کرد: برخی این تحول را در این می دانستند که جهان اسلام را به سوی غرب بکشانند و عده دیگری معنای تحول را در آن می دیدند که آن را به سوی اسلام بکشانند تا آنجا که می توان پرچمدار تحول امور دینی را امام (ره) نام برد که نقش و جایگاه ایشان در راه این تحول از همه بالاتر است.

وی مرحوم فلسفی را قهرمان تحول در خطابه عنوان کرد و گفت: مرحوم فلسفی سهم اول را در ایجاد تحول در منبر به عنوان یکی از شئون دینی ما دارد و این افتخار از آن مرحوم فلسفی است. وی برحسن و عیب جامعه واقف بود و سعی کرد یک معرفی تازه از اسلام، قرآن و مکتب اهل بیت معرفی کند.

رئیس مجلس تاکید کرد: مرحوم فلسفی به مکاتب ضاله و گمراه کننده حساسیت داشت و همواره در مقابل آنها می ایستاد.

وی ادامه داد: مرحوم فلسفی یک مبارز و مفسر انقلابی بود ولی در آنها یگانه نبود، ایشان در خطبه و منبر یگانه بود.

حدادعادل خطاب به حضار گفت: شما اهل منبر دقت کنید در این هنر اختصاصی که در آن مرحوم فلسفی بی نظیر بود علت های موفقیت را پیدا کنید.

وی افزود: یکی از اسرار موفقیت وی تسلط بر زبان و ادب فارسی بود، چرا که وی درست سخن می گفت و جملات را کامل ادا می کرد تا حدی که انسان از شنیدن سخن ایشان خسته نمی شد.

حدادعادل تاکید کرد: بلاغت یک هنر بزرگ در سخنوری است و اهل منبر باید نیازها را بشناسند و در خطابه از مرحوم فلسفی پیروی کنند و از او تقلید نکنند تا منبر را به یک رسانه نیرومند و قوی برای اسلام تبدیل کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet