ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/05/07 12:00:00
سرویس صحن
تذکرات کتبی:

هفت نماینده خواستار اجرای مصوبه مجلس در خصوص آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی شدند

هفت تن از نمایندگان مجلس طی یک تذکر کتبی به رییس جمهور، خواستار صدور دستور به شورای عالی اقتصاد برای اجرای مصوبه مجلس در خصوص آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی و حذف رانت موجود با توجه به گذشت دو ماه از زمان اجرای آن شدند.

تذکرات کتبی نمایندگان در جلسه امروز یک شنبه 7 مرداد ماه که توسط غلامعلی حدادعادل قرائت گردید عبارت بودند از:

امیدوار رضایی از مسجد سلیمان به وزیر نفت، رسیدگی به تامین گاز برای طرح‌های صنعتی محسوب دولت در منطقه مسجد سلیمان و لعالی و به وزیر آموزش و پرورش، رسیدگی جدی به بازسازی و نوسازی مدارس روستایی و عشایری و فرسوده شهرستان‌های مسجد سلیمان و لعالی.

حمیدرضا پشنگ از خاش و میرجاوه به وزیر آموزش و پرورش لزوم ارائه لایحه استخدامی و تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس با توجه به گذشت شش سال در بدترین شرایط

سلیمان فهیمی از پارس آباد و بیله سوار به وزیر آموزش و پرورش، تسریع در احداث آموزشکده فنی حرفه‌ای پارس آباد.

علی امامی راد از کوهدشت به وزیر علوم، جلوگیری از ضعف عملکرد مدیریت ریاست دانشگاه پیام نور.

بهلول حسینی از میانه و محمدرضا میرتاج الدینی از تبریز به وزیر رفاه و تامین اجتماعی، لزوم اجرای قانون حمایت از بیمه رانندگان و تامین ده، بیست و هفتم سهم بیمه آنان توسط دولت.

حشمت الله فلاحت پیشه از اسلام آباد غرب به وزیر کشور، تسریع در شناسایی و معرفی گروه‌های صنفی و جمعیتی مستحق دریافت سهمیه اضافه سوخت.

حسن زمانی از ملایر به وزیر کشور، تبدیل فرمانداری ملایر به فرمانداری ویژه با توجه به جمعیت چهارصد هزار نفری این شهرستان.

زادعلی خلیل طهماسبی از لردگان به وزیر کشور ضرورت جمع آوری اسلحه گرم در استان چهارمحال و بختیاری به خصوص شهرستان لردگان.

ولی ملکی از مشکین شهر به وزیر کشور، تحویل بنزین علی‌الحساب به رانندگان آژانس‌ها، مسافربران بین شهری و روستایی تا صدور کارت هوشمند و جلوگیری از وصول 10 هزار ریال علاوه بر کرایه به لحاظ استفاده از کولر خودرو از آژانس‌ها و به وزیر راه و ترابری لزوم توجه بیشتر معاون و مدیرکل امور مجلس در ایجاد ارتباط بین نمایندگان با آن وزارت.

ایرج ندیمی از لاهیجان و سیاهکل به وزیر مسکن و شهرسازی، تسریع در اتمام طرح ساخت فرهنگسرای شهرستان لاهیجان برای دسترسی جوانان به مجتمع فرهنگی هنری و به وزیر جهاد کشاورزی، پیگیری تسریع در ارسال لایحه تکمیل اعتبار خرید تضمینی برگ سبز چای حسب وظیفه خرید بند «ز» تبصره 3 قانون بودجه سال 86.

رضا طلایی نیک از بهار و کبودرآهنگ به وزیر جهادکشاورزی رسیدگی سریع و حمایت حقوقی و موثر از کشاورزی بخش‌های شیرین سو و گل تپه و برخی روستاهای کبودرآهنگ در خصوص زمین‌های زراعی و مراتع.

قدرت الله علیخانی از بویین زهرا و آوج به وزرای جهاد کشاوزی و بازرگانی، تسریع در تخلیه گندم کشاورزان معطل مانده در صف‌های طولانی پشت سیلوهای استان قزوین.

سیدمرتضی موسوی از الیگودرز به وزیر بازرگانی، رفع پلمپ کارخانجات آرد الیگودرز و رفع نارضایتی کارگران و کشاورزان.

امین شعبانی از سنندج و فخرالدین حیدری از سقز و بانه به وزیر ارتباطات، اجرای مصوبه سال 86 در خصوص ارتباطات و اجرای مصوبه سال 86 در خصوص بیمه کارگزاران مخابرات در استان کردستان.

امین شعبانی از سنندج به رئیس جمهور، دستور رسیدگی به تخلفات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان کردستان.

محمدرضا میرتاج الدینی از تبریز، ناصر سودانی از اهواز، الیاس نادران از تهران، عباس رجایی از اراک، ابطحی از خمینی شهر، محمد آشوری از بندرعباس، کریم شافعی از مرند به رئیس جمهور، دستور به شورای عالی اقتصاد برای اجرای مصوبه مجلس در خصوص آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی و حذف رانت موجود با توجه به گذشت دو ماه از زمان اجرای آن.

علی باغبانیان از نظنز و قمصر به رئیس جمهور، دستور پرداخت خسارات ناشی از سیل در شهرهای قمصر و روستاهای قهرود، جونیان، خزاآن، حسین آباد و مسلم آباد به کشاورزان.

محمدحسین فرهنگی از تبریز، اسکو و آذرشهر به رئیس جمهور دستور به دستگاه‌های اجرایی و معاونان حقوقی وزارتخانه‌ها در خصوص توجه کافی به مکاتبات و تذکرات قانونی مجلس و به وزیر کشور، ضرورت اتخاذ تدابیر سریع برای جلوگیری از سوء استفاده‌ها در امر توزیع سوخت در برخی دارندگان وسایل حمل و نقل عمومی و جایگاه داران.

حمیدرضا حاجی بابایی به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، بررسی علت تاخیر در اجرای طرح‌های بندهای انحرافی در شهرستان همدان.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet