شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/07 13:43:00
سرویس فرهنگی

افروغ: انجام کودتای خزنده توسط مطبوعات در شرایط کنونی را نمی‌پذیریم

عماد افروغ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مشاور هنری رئیس جمهور در خصوص اینکه کودتای خزنده مطبوعات صحت دارد؟ گفت: بنده کودتای خزنده مطبوعات را در شرایط کنونی نمی‌پذیرم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، نماینده تهران که یکشنبه در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، افزود: لفظ انقلاب مخملین را برای نقش مطبوعات نمی‌پسندم چرا که واژه انقلاب دارای بار ارزشی مثبت می‌باشد.

افروغ با اشاره به سخنان شمقدری مبنی بر اینکه مطبوعات در حال انجام کوتادی خزنده هستند گفت: مگر اینکه سایت‌هایی باشند که فیلتر شده‌اند و ما به آنها دسترسی نداریم.

وی افزود: اگر قرار باشد سایت‌های درون گفتمانی را ببندیم زمینه برای فعالیت افراد و گروه‌هایی که خیلی چیزها را رعایت نمی‌کنند فراهم می‌شود.

افروغ با حمایت از اطلاع رسانی مطبوعات گفت: مطبوعات ما در خیلی از زمینه‌ها دارند کار خودشان را می‌کنند و اگر گفته می‌شود که کار غیر خبری می‌کنند باید مستندات آن را هم بیاورند.

وی تصریح کرد: نمی‌شود که به محض اینکه مطالبی منتشر شد که به مذاق دولتمردان ما خوش نیامد بگویید مطبوعات در حال انجام کودتای خزنده هستند.

افروغ گفت: اگر واقعا مواردی هست که اینکار را می‌کنند باید به صورت شفاف و قانونی با آن برخورد کرد.

وی تاکید کرد: برخورد با کودتای خزنده نباید از جنس کودتای خزنده باشد بلکه باید در راستای تنویر افکار عمومی و شفاف سازی باشد.

افروغ در خصوص وجود چنین رویکردی به مطبوعات گفت: اگر به لحاظ قانونی به این سمت نروند که آیا واقعا کودتای خزنده وجود دارد یا خیر جو بی‌اعتمادی بین مردم ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است اینکه بخشی از اطلاع رسانی ما توسط مطبوعات در حال انجام است و هیچ فردی حق ندارد به اسم حفظ امنیت ملی آزادی قانونی مطبوعات را سلب کند.

وی با اشاره به آیین نامه دولت در خصوص نحوه فعایت سایت‌ها و رسانه‌ها اظهار داشت: بنده به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی این آیین نامه را به رسمیت نمی‌شناسم.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet