خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/29 19:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسفیان ملا مطرح کرد:

ابقای هیئت مدیره قبلی بانکها؛ عامل کندی وصول معوقات

**عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: اقدامات خوبی در این ستاد برای بازپس گیری معوقات بانکی انجام شده است، اما با ابقای هیئت مدیره قبلی بانکها، روند وصول این معوقات با کندی انجام می شود.

عزت الله یوسفیان ملا در مصاحبه با واحد مرکزی خبر، درباره اختلاف در ارائه آمار وصول معوقات بانکی اظهار داشت: همان رقم 7000 میلیارد تومان که رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام کرد صحیح است.

نماینده مردم آمل در مجلس افزود: برخی از دوستان رقم 20 درصد وصول را اعلام کرده اند که البته آنها براساس محاسبات خاصی این موضوع را مطرح کرده اند.

وی اقدامات ستاد را علت اصلی جلوگیری از افزایش معوقات بانکی برشمرد و گفت: در عین حال، در چند هفته اخیر روال سریع گذشته را شاهد نیستیم.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: رقمی که ما در ستاد درباره معوقات بانکی به آن دست یافتیم و اعلام کردیم 50 هزار میلیارد بود که اگر ستاد وارد عمل نمی شد این رقم به 60 هزار میلیارد افزایش می یافت.

وی با گلایه از اجرا نشدن مصوبه ستاد در جلوگیری از ارائه خدمات بانکی به کسانی که معوقه بانکی دارند، گفت: وقتی عضو هیئت مدیره بانکی در خدمت یک بدهکار باشد و او را تا درب خودرو مشایعت کند چگونه توقع دارید که او بخواهد به آن شخص خدمات ندهد؟

یوسفیان ملا افزود: البته منظور من همه اعضای هیئت مدیره بانکها نیستند،‌ بلکه تعدادی از آنها که در به وجود آمدن این شرایط دخیل بوده اند مد نظر من هستند.

وی درباره اظهارات رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر اینکه رسانه ها تمایلی به درج اسامی مفسدان اقتصادی ندارند، گفت: رسانه ها تشنه انتشار خبر این اسامی هستند اما نباید اعلام کنید تا آنگاه که ببینید آیا اعلام می شود یا نمی شود.

یوسفیان ملا درباره اصطلاح دانه درشتها اظهار داشت: مسلما بین کسی که 200 میلیارد تومان معوقه دارد با کسی که دو میلیون تومان وام آن هم با هزار مشکل گرفته است، تفاوت وجود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet