هدر موبایل
1389/04/30 08:35:00
سرویس بین الملل
سیدحسین نقوی‌حسینی:

درخواست آمریکا برای گفتگو را جدی نمی‌گیریم

**نقوی‌حسینی با بیان اینکه درخواست‌ کنگره آمریکا برای گفت‌وگو با ایران بیشتر جنبه تبلیغی دارد تا عملی، تاکید کرد این درخواست را جدی تلقی نمی‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص درخواست کنگره آمریکا برای گفتگو با  ایران، اظهار داشت: اخیرا در ملاقاتی که سفیر سوئیس با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی داشت اعلام کرد، برخی نمایندگان کنگره آمریکا برای گفتگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرده اند.

"سیدحسین نقوی حسینی" افزود: در این خصوص چند نکته قابل توجه است نخست آنکه، ظرفیت دیپلماسی پارلمانی امروز در سیاست عمومی امری پذیرفته شده و جا افتاده است و اغلب کشورها سعی در استفاده از ظرفیت دیپلماسی دارند به ویژه مجلس هشتم که اعتقاد جدی به دیپلماسی پارلمانی دارد و در این خصوص بسیار فعال است.

 وی  ادامه داد: نکته دوم اینکه این نوع گفتگوها یک نوع ظرفیت جدید پارلمانی ایجاد می کند که همان دیپلماسی پارلمانی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلستصریح کرد: نکته سوم که باید به آن توجه ویژه داشت اینکه این درخواست کنگره آمریکا یک پیشینه عملی دارد که با درخواست موضوع مذاکره سازگاری ندارد و این نوع رفتار نیز در رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور می توانیم ببینیم و در دوره های قبلی روسای جمهور این کشور و خود کلینتون درخواست هایی از این دست را شاهد بوده ایم.

نقوی حسینی با بیان اینکه آمریکاییها نشان داده اند که اهل مذاکره، گفتگو و منطق نیستند، اظهار داشت: آنها در عمل نشان داده اند که به جای گفتگو بیشتر خواهان تحمیل روز هستند و به ابزارهایی چون تهدید و تحریم متوصل می شوند.

نماینده ورامین در مجلس به طرح کنگره آمریکا برای اعمال تحریم ها که چندی پیش به امضای رئیس جمهور این کشور هم رسید اشاره کرد و گفت: این رفتار کنگره آمریکا برای درخواست مذاکره یک رفتار تبلیغاتی است نه عملی و بیشتر در چارچوب سیاست های دوگانه دنبال می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: ما این نوع درخواست ها از سوی آمریکا را جدی تلقی نمی کنیم و آن را در راستای سیاست های دوگانه این کشور می دانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet