خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/30 09:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیرضا سلیمی:

انتقادپذیری لازمه دستیابی به وحدت است

**نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به برخی از افراد که خود را از خطا مبرا می‌دانند، گفت: هیچ‌کس کامل نیست و انتقادپذیری لازمه دستیابی به وحدت است، تمامیت‌خواهی نیز از امور معارض با وحدت بوده که ریشه این صفات در نفسانیات است و برای رسیدن به یکپارچگی باید هواهای نفسانی را کنترل کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم وحدت قوا، اظهار داشت: وحدت در عرصه‌ای نمایان می‌شود که همه نیروها با هر فکر و سلیقه حول یک محور گردهم آیند و برای رسیدن به وحدت باید راهبرد آن نمایان شود که وحدت درچه موضوعی و بین چه افرادی باید ایجاد شود.

وی با اشاره به نقش ولایت فقیه در حصول وحدت، گفت: در هنگام بروز اختلاف‌های سیاسی، باید یک نفر فصل الخطاب باشد و همه گروه‌ها به آن تمکین کنند که در نظام اسلامی ولایت فقیه محور وحدت و فصل‌الخطاب است.

سلیمی با بیان اینکه برخی سخنان مقام معظم رهبری را تفسیر به رأی می‌کنند، افزود: برخی افراد سخنان ایشان را ارشادی قلمداد کرده و با این توجیه، اختلاف در جامعه را گسترش می‌دهند و برخی نیز با انتخاب گزینشی سخنان ایشان، به برخی اوامر ولایی و حکومتی رهبر انقلاب عمل و به برخی دیگر عمل نمی‌کنند.

وی با اشاره به برخی از افراد که خود را از خطا مبرا می‌دانند، گفت: هیچ‌کس کامل نیست و انتقادپذیری لازمه دستیابی به وحدت است، تمامیت‌خواهی نیز از امور معارض با وحدت بوده که ریشه این صفات در نفسانیات است و برای رسیدن به یکپارچگی باید هواهای نفسانی را کنترل کرد.

سلیمی در خصوص نقش دشمن در القای اختلاف در جامعه، تصریح کرد: دشمنان ایران مانند رژیم صهیونیستی، آمریکا و روسیه که با هم در مسائل مختلف رقابت دارند، اختلاف‌های خود را کنار گذاشته و در جامعه بین‌المللی به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی هستند که ملت ایران باید با اتحاد، اقتدار کشور را افزایش دهند.

عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تأکید کرد: وحدت در جامعه به این معنی نیست که معارضان و کسانی که وابستگی خود به سرویس‌های جاسوسی بیگانه را نمایان کرده و در فتنه اخیر در اردوگاه دشمن بازی کردند، مجددا داخل مجموعه نظام بیایند تا از این طریق خیانت خود به کشور را تکمیل کنند.

سلیمی با انتقاد از رسانه‌هایی که برای جذب مخاطب موجب ایجاد اختلاف در جامعه می‌شوند، اظهار داشت: مسیرهایی که به وحدت منتهی می‌شوند باید ترسیم شده و این وظیفه رسانه‌ها است تا زمینه وحدت در جامعه را گسترش دهند.

وی افزود: رهنمودهای امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری و قانون اساسی اسنادی است که در هنگام بروز اختلاف گره‌گشا خواهند بود.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چه کسانی به دنبال ایجاد اختلاف در کشور هستند، بیان داشت: عده‌ای به دلیل سیاست زدگی، منافع ملی را فدای منافع سیاسی و حزبی خود کرده و عده دیگری که وابسته به دستگاه‌های جاسوسی هستند، به دلیل ماهیت منافقانه خود، اختلاف را در جامعه دامن می‌زنند.

سلیمی با اشاره به وجود برخی اختلافات در بین قوا، خاطرنشان کرد: برداشت از برخی قوانین، اختلاف سلیقه‌هایی بین قوا به وجود آورده که این طبیعی است و امروز بین قوای سه گانه هماهنگی وجود دارد.

وی در پایان با بیان اینکه برخی به دنبال القای اختلاف بین قوا هستند، اظهار داشت: افراد سودجو به دنبال آن هستند تا اختلاف سلیقه بین قوا را دستمایه‌ای برای تخریب نظام اسلامی قرار دهند در حالی که همکاری خوبی که اکنون بین قوا وجود دارد، در گذشته کم سابقه بوده‌ است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet