انتخابات ریاست جمهوری
1389/04/30 09:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اعزازی:

سینما، بهترین شیوه برای مقابله با شبیخون فرهنگی است

**نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: سینما، بهترین و مناسب‌ترین شیوه برای مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی است.

به گزارش ایسنا، ضیاءالله اعزازی در حاشیه چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رحمت، با بیان این‌که مطالبات فرهنگی مردم با جشنواره‌های کیفی، جذاب و پرمحتوا پاسخ داده می‌شود، افزود: برگزاری جشنواره فیلم رحمت می‌تواند در این زمینه مفید واقع شود.

وی اضافه کرد: باید توجه داشت که با پاسخ مناسب به مطالبات و نیازهای فرهنگی و هنری مردم در جامعه، راه نفوذ تهاجم فرهنگی غرب علیه انقلاب و اسلام مسدود می‌شود.

اعزازی یادآورشد: استکبار جهانی از راه نرم‌افزاری و فرهنگ، درصدد تهاجم به کشورهای اسلامی است که در برابر این هجمه‌ها، با بیان واقعیت‌های اسلام و دین به وسیله زبان فیلم، بسیاری از تحریف‌ها و تخریب‌های دشمنان آشکار شده و ترفند و توطئه‌های آنها خنثی خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر حمایت مسئولان از فیلم سازان و برگزاری چنین جشنواره‌هایی، گفت: صنعت فیلم سازی و سینما باید با ساخت و تولید فیلم‌های جذاب دینی از تاریخ اسلام و سایر ادیان الهی و بیان مسایل معنوی، جوانان کشورهای مسلمان را به تاریخ و دین خود بیشتر آشنا کرده و آنها را به سلاح علم مجهز سازند.

اعزازی اهمیت آشنایی نسل جوان با مسایل دینی و معنوی را مورد اشاره قرار داد و افزود: آشنایی جوانان و نسل جدید با مسایل ارزشی به طور قطع جامعه را در برابر ناهنجاری‌های اجتماعی بیمه می‌کند.

وی ماموریت فیلم سازان مسلمان را دفاع از حقانیت و مظلومیت اسلام بیان و اظهارکرد: تکمیل کننده تمامی ادیان الهی، دین اسلام است و این وظیفه فعالان عرصه فیلم درحوزه دین را سنگین‌تر می‌کند.

نماینده مردم بناب خواستار تبلیغات وسیع‌تر جشنواره‌هایی همچون فیلم رحمت برای شرکت تمامی اقشار جامعه و هم‌چنین حضور گسترده استان‌های همجوار شد.

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه رحمت در چهار بخش مستند،‌ داستانی، نماهنگ و پویانمایی از بیست و هفتم لغایت سی و یکم تیرماه جاری با حضور فیلمسازان داخلی و خارجی در مجتمع فرهنگی سینمایی 22 بهمن تبریز برپاست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet