هدر موبایل
1389/04/30 09:42:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی:

دولت از ارائه اساسنامه شرکت نفت امتناع می‌کند

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اساسنامه شرکت ملی نفت آماده است و مدت‌هاست که تقدیم دولت شده است، تصریح کرد: دولت با وجود اصرار مجلس بر ارائه این اساسنامه برای مشخص شدن روابط مالی شرکت نفت با دولت، از ارائه اساسنامه‌ای که حاضر و مهیاست امتناع می‌کند.

"عسگر جلالیان" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به این مطلب که اصرارهای مکرر نمایندگان مبنی بر ارائه اساسنامه های شرکت های ملی نفت، گاز و پتروشیمی بی فایده بوده است، گفت: کمیسیون انرژی به شدت نگران عدم ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت و مشخص نشدن رابطه مالی دولت و شرکت ملی نفت است؛ اما هر چه از سوی نمایندگان اصرار می شود دولت حرکتی برای ارائه این اساسنامه انجام نمی دهد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ویژه ای در کمیسیون انرژی برای تدوین اساسنامه شرکت های ملی نفت و گاز و پتروشیمی، اظهار داشت: تاخیر دولت و نگرانی های اعضای کمیسیون انرژی از تاخیر در ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت، سبب شده است که این کمیته برای تدوین اساسنامه تشکیل شود.

عضو کمیسیون انرژی متذکر شد: همچنان از دولت انتظار داریم اساسنامه ای را که شرکت ملی نفت و وزارت نفت آماده کرده است در هیئت دولت تصویب و به ما ارائه دهد، اما در صورت امتناع مجدد دولت از ارائه اساسنامه، این کمیته کار خود را آغاز خواهد کرد.

جلالیان همچنین افزود: عدم ارائه این اساسنامه برای ما هم جای سوال دارد و واقعا از توجیهات دولت در این مورد بی خبر هستیم؛ هرچند هیچ توجیهی برای زیر پا گذاشتن قانون مورد قبول نیست و نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet