هدر موبایل
1389/04/30 11:47:00
سرویس اقتصادی
نماینده زابل و زهک:

عمده مشکلات اقتصادی سیستان به خاطر ناامنی است

**نماینده مردم زابل با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در استان سیستان، این حوادث را دلیل اصلی مشکلات معیشتی مردم استان عنوان کرد و گفت: تمام مشکلات اقتصادی، عمرانی و صنعتی ما و همچنین فرار سرمایه‌ای که از استان صورت می‌گیرد به خاطر ناامنی است.

"عباسعلی نورا" نماینده زابل و زهک در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در زاهدان، گفت: این جنایت ها و این اقدامات تروریستی علاوه بر خونریزی و صدمه های جانی که به مردم استان سیستان وارد می کند،  اقتصاد منطقه و معیشت مردم ما را هم دچار مشکل کرده است و شک نکنید فرار سرمایه و نیروهای متخصص در این چند سال گذشته به خاطر ناامنی منطقه است.

نماینده مردم زابل با بیان این مطلب که بعد از حادثه تروریستی زاهدان، گمرک تفتان به خاطر مسائل امنیتی تعطیل شده است، به افزایش بیکاری در اثر ناامنی منطقه اشاره کرد و گفت: عمده مشکلات عمرانی و اقتصادی مردم منطقه ما ناشی از ناامنی است و عمده بیکاری هم که در منطقه به وجود آمده به خاطر همین مسئله است.

اجرای اصل 44قانون اساسی در استان سیستان و بلوچستان غیر ممکن است

نماینده مردم زابل و زهک با بیان این مطلب که در شرایط فعلی امکان اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی در سیستان ممکن نخواهد بود، گفت: ابزار لازم برای اجرای اصل 44 در منطقه سیستان و بلوچستان مهیا نیست؛ چرا که ناامنی موجود در منطقه باعث فرار سرمایه از این منطقه و حضور نیافتن بخش خصوصی برای اداره شرکت های دولتی است.

نورا همچنین با تاکید بر لزوم حضور دولت د مشارکت آن در روند توسعه منطقه سیستان گفت: ما انتظار داریم که دولت به خاطر فرار سرمایه از منطقه به دلیل ناامنی، در جهت توسعه منطقه ورود کند و روند توسعه صنعتی و اقتصادی را در اختیار بگیرد؛ چرا که تنها راه نجات ما ورود شرکت های دولتی در بخش های عمرانی صنعتی و معدنی است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet