خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/30 12:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تبریز:

تداوم برگزاری فیلم رحمت به نفع سینمای کشور و استان است

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره فیلم کوتاه رحمت ، ارزش های دینی و اسلامی را در عرصه سینما و فیلم کشور نهادینه می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمد حسین فرهنگی در حاشیه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه رحمت، اظهارداشت : بدون تردید ادامه برگزاری چنین جشنواره هایی به نفع سینمای کشور و استان بوده و می توان از چنین مناسبت‌هایی استعدادهای ناب و خلاق را شناسایی کرد.

وی با بیان این‌که هر جامعه‌ای معیارهای مناسب خود را دارد، اضافه کرد: جامعه اسلامی ما نیز برای رشد و توسعه همه جانبه خود به خصوص در عرصه های فرهنگی نیازمند ترویج و گسترش هنجارها و ارزش های دینی و اسلامی است که در این راه سینما می تواند نقشی کلیدی و ممتاز ایفا کند.

فرهنگی گفت: بدیهی است جشنواره های مختلف هنری در بازیابی نمایش هنجارهای دینی و ارزشی نقش محوری و اساسی دارد.

وی با اشاره به جایگاه فرهنگی و دینی آذربایجان و تبریز، اظهارداشت: این خطه از سالیان دور در زمینه های فرهنگی نیز با برگزاری همایش ها و جشنواره های مختلف ازجمله جشنواره فیلم وحدت در اوایل انقلاب در این زمینه ها سرآمد بوده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی در تبریز علاوه بر اینکه جایگاه دینی و ارزشی این شهر را نمایان می کند، در شناسایی استعدادهای هنری این خطه و سایر استان های کشور نقشی مهمی دارد.

فرهنگی با تاکید بر این‌که استعدادهای ناب سینمایی از دل برگزاری جشنواره های فیلم کوتاه بیرون می آید، تاکید کرد: اینگونه جشنواره ها به نوعی ایجاد پایگاهی برای عرضه و معرفی آثار فیلم سازان جوان و مقدمه ای برای تحولات آینده فرهنگی است.

وی گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند امیدهای زیادی را برای جامعه هنری و سینمایی کشور و آذربایجان شرقی به ارمغان آورد.

چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رحمت در چهار بخش مستند،‌ داستانی، نماهنگ و پویانمایی از بیست و هفتم لغایت سی و یکم تیرماه جاری با حضور فیلمسازان داخلی و خارجی در مجتمع فرهنگی سینمایی 22 بهمن تبریزدر حال برگزاری است .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet