هدر موبایل
1389/04/30 12:47:00
سرویس سیاسی
محمدحسین فرهنگی:

احزاب از نظر تئوریک کاملا قابل دفاع هستند

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی احزاب پس ازپیروزی انقلاب اسلامی را دارای ناکارآمدی ساختاری دانست.

"محمدحسین فرهنگی" درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به نقشی که احزاب می توانند درافزایش بلوغ سیاسی مردم در کشورداشته باشند، گفت: احزاب نهادهای واسط بین حاکمیت و مردم بوده و از نظر تئوریک کاملا قابل دفاع هستند.

نماینده تبریز با اشاره به مزیت های وجود احزاب در کشور، تصریح کرد: ارتقای کارشناسی ها و ایجاد شکل بندی های اجتماعی، هدایت افکار درهم به سوی افکار سازمان یافته و برنامه های منسجم می تواند از دستاوردهای فعال شدن احزاب باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان همچنین با اشاره به وضعیت فعلی احزاب درکشور، خاطرنشان کرد: آنچه اکنون باعث شده چنین اتفاقی رخ ندهد آسیب هایی است که در عملکرد همه احزاب پس از انقلاب اسلامی وجود داشته و آن ناکارآمدی آنها و ضعف های ساختاری و ایرادهای اساسی عملکردی آنان در دوره های مختلف بوده است.

وی فقدان برنامه، تمرکز برای دستگیری مناصب و جایگاه ها، عدم تاثیر گذاری در فرآیندهای مختلف برنامه ریزی و اجرایی کشور را از جمله ضعف های دیگر احزاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: همه این عوامل باعث شده که به تدریج مردم اعتماد خود را نسبت به احزاب و حتی جریان های سیاسی از دست داده و از احزاب رویگردان شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: وگرنه اگر احزابی با سبک و شیوه های صحیحی شکل بگیرند مسلما می توانند خلاء های قابل توجهی را در کشور پوشش دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet