هدر موبایل
1389/04/30 13:38:00
سرویس سیاسی
نماینده لنگرود:

خلاء نبود احزاب سامان یافته را در کشور احساس می‌کنیم

**نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید برفعال شدن احزاب در کشور اعلام کرد الان خلاء نبود احزاب سامان یافته را در کشور احساس می‌کنیم.

"مهرداد بائوج لاهوتی" درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به نقشی که احزاب می توانند درافزایش بلوغ سیاسی مردم در کشورداشته باشند، گفت: در حال حاضر به دلیل نبود احزاب سامان یافته در کشور، خلاء آن را در کشور کاملا احساس می کنیم.

وی با تشبیه احزاب به دانشگاه، اظهارکرد: احزاب مثل دانشگاه است؛ همانطور که دانشگاه برای اداره کشور نیرو تربیت می کند احزاب نیز کارشان همین است و برای اداره جامعه نیروهای مختصص تربیت می کنند. 

این نماینده مجلس با اظهار اینکه احزاب برای اداره مملکت دارای فکر و اندیشه هستند، خاطرنشان کرد:احزاب به دلیل دارا بودن اساسنامه و مرام نامه مشخص، قلمرو فعالیت آنها کاملا مشخص است و می توانند درهمان قلمرو و چارچوبی که اساسنامه مصوبشان برای آنها مشخص کرده حرکت نموده و برای اداره جامعه مثل یک دانشگاه نیرو تربیت نمایند.

لاهوتی با اشاره به وضعیت فعلی احزاب در کشور، تصریح کرد: در شرایط فعلی احزاب سامان یافته در کشور نداریم.

وی درتوضیح دلیل این امر، خاطرنشان ساخت: چون بسیاری از احزاب موجود اساسنامه و چارچوب قلمرو مشخصی برای خودشان ندارند و به این دلیل ما کاملا خلاء احزاب را در کشور احساس می کنیم.

نماینده لنگرود با اشاره به نقشی که وزارت کشور می تواند در زمینه پویایی احزاب در کشورایفا نماید، تصریح کرد: به نظرمن وزارت کشور خیلی در جهت ایجاد فرهنگ تحزب در جامعه می تواند نقش داشته باشد.

لاهوتی در خصوص مزیت وجود احزاب فعال در کشور نیز، گفت: حتی اگر حزبی به قدرت و اختیار رسید چون نیروهای متخصص تربیت شده دارد، آن نیروها فکر خودشان را عنوان نمی کنند بلکه حرف حزب خود را بیان می نمایند.

وی با اظهار اینکه الان درجامعه هرکس و هرمدیری حرف خودش را می زند، خاطرنشان کرد: در صورت وجود احزاب فعال، در آن موقع افراد و مدیران جامعه فکر احزابی که مدت ها برای آن مطالعه و پژوهش شده را خواهند زد.

لاهوتی براین اساس یکی از راه های برون رفت از فضای فعلی موجود در کشوررا همین تشکیل احزاب در کشورعنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet