حلول ماه ربیع الاول
1389/04/30 14:03:00
سرویس سیاسی
امیر طاهرخانی:

آمریکا باید به دنیا پاسخ دهد

**نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اقدام آمریکا در رابطه با ربودن شهرام امیری مغایر با ارزش‌های حقوق بشر است، گفت: آمریکا باید در این خصوص به افکار عمومی دنیا پاسخ دهد.

"امیر طاهرخانی" در گفتگو با نشریه ولایت قزوین افزود: اقدام آمریکا در ربودن این شهروند ایرانی فاقد هرگونه جایگاه حقوقی و انسانی می‌باشد و باهیچ نوع ابزاری این رفتار توجیه‌پذیر نیست. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقدام به این گونه اعمال از سوی آمریکا که خود را مدافع حقوق بشر می‌خواند، نشان‌دهنده رفتارهای دوگانه، درماندگی و از بین رفتن وجهه این کشور در میان سایر ملت‌ها می‌باشد.

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعمال هرگونه فشار و زور از سوی دولت آمریکا در پیشبرد مقاصد خود مورد پذیرش ملت‌ها و دولت‌های مختلف نیست. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در خصوص تبعات هجمه‌های تبلیغاتی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در کشورهای دیگر نیز گفت: رفتار خصمانه آمریکا نسبت به ایران، ممکن است در برخی کشورهای سرسپرده ایجاد ترس و تحریک علیه ایران را در پی داشته باشد اما بسیاری از کشورهای آزاده دنیا به رفتارهای خصمانه آمریکا توجهی ندارند.

طاهرخانی افزود: رفتارهای خصمانه آمریکا و برخی کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران تاکنون بر اراده مردم ایران به دلیل حقانیت و هدف مورد دنبال آنها هیچ تأثیری نداشته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، با بیان این که رسیدن به استقلال مستلزم پرداخت بها است، ادامه داد: انجام رفتارهای تجاوزگرانه توسط کشورهای سلطه‌گر مانند آمریکا اولین و آخرین اقدام آنها علیه جمهوری اسلامی ایران نیست و باید در راستای خنثی‌سازی و مصون ماندن از توطئه سلطه‌گران با وحدت و همدلی تلاش کنیم.

وی با تمجید از فعالیت دستگاه اطلاعاتی کشور و تلاش وزارت امور خارجه در رابطه با پی‌گیری ماجرای ربوده شدن شهرام امیری توسط آمریکا در عربستان سعودی، افزود: حرکت هوشیارانه و به موقع دستگاه‌های امنیتی که نمونه آن پیش از این در دستگیری عبدالمالک ریگی، رهبر گروه تروریستی جندالله مشاهده شد، موجب افزایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه دیپلماسی پیشانی رفتار هر کشور در دنیا می‌باشد و این دستگاه وظیفه دارد با اقدامات سنجیده و اتخاذ تدابیر لازم توطئه دشمنان را به خودشان بازگرداند و چهره واقعی کشور را به دیگر ملت‌های جهان نشان دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet