انتخابات ریاست جمهوری
1389/04/30 15:16:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اصل 44 با اشاره به واگذاری شرکت‌های دولتی به تعاونی‌ها؛

بخش‌هایی از بدنه دولت مانع‌تراشی می‌کند

**یوسف‌نژاد تاکید کرد: بخش‌هایی از بدنه دولت برای واگذاری شرکت‌های دولتی به تعاونی‌ها مانع‌تراشی می‌کند، چرا که به سیستم فعلی واگذاری‌ها عادت کرده است.

"علی اصغر یوسف نژاد" نماینده ساری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: از آنجایی که  در سال های ابتدایی واگذاری شرکت های دولتی به تعاونی ها هستیم، لازم است در برخی موارد قوانین مورد نیاز تنظیم شود اما مخالفت هایی نیز وجود داردکه امید می رود با گذشت زمان مرتفع شود.

وی دستیابی بخش تعاون به سهم 25 درصد از اقتصاد ملی تا پایان برنامه پنجم را مستلزم ایفای دقیق تکالیف دولت در توسعه این بخش مردمی و ارائه برنامه ای دارای اهداف کمی با نرخ رشد سالانه و سرمایه گذاری مورد نیاز در بخش تعاون دانست و ابراز امیدواری کرد: با تصویب پیشنهادهای اصلاحی نمایندگان در لایحه پنجم توسعه کشور تا حدود زیادی این خلاء قانونی جبران می شود.

عضو کمیسیون ویژه اصل 44، ادامه داد: بر اساس قانون، کل تصدی گری ها باید به بخش غیر دولتی واگذار شود. یکی از بخش هایی که می تواند در این میان ایفای نقش کند تعاونی ها هستند و موانع خاصی هم برای واگذاری وجود ندارد. اگر هم مشکلی ایجاد شود، کمیسیون اصل 44 باید به آن رسیدگی کند.

یوسف نژاد خاطر نشان کرد: در قانون  منعی برای واگذاری شرکت های دولتی به بخش تعاونی وجود ندارد و تعاونی ها می توانند با تشکیل کنسرسیوم و همکاری با یکدیگر در بحث واگذاری ها اثرگذار بوده و در این رابطه فعال باشند.

نماینده ساری یادآور شد: دولت باید بر اساس قانون عمل کرده و این بخش توانمند را مدظر قرار دهد و بیش از قبل به بخش تعاون توجه کند، چرا که استفاده از قابلیت های مالی، اقتصادی، مدیریتی و تجربیات آن بخش می تواند موثر باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet