روز مجلس
1389/04/30 11:29:00
سرویس صحن

واحدهای پیش‌فروش شده قبل از انتقال رسمی به پیش خریدار قابل توقیف نیست

**با رای نمایندگان عرصه و اعیان واحد پیش‌فروش شده و اقساط آن قبل از انتقال رسمی واحد پیش‌فروش شده به پیش خریدار قابل توقیف و تامین به نفع پیش‌فروشنده یا طلبکار او نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه پیش‌فروش ساختمان گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی، مواد 15، 16 و 17 را تصویب کردند.

براساس ماده 15 این لایحه عرصه و اعیان واحد پیش‌فروش شده و نیز اقساط و وجوه وصول و یا تعهد شده بابت آن، قبل از انتقال رسمی واحد پیش‌فروش شده به پیش‌خریدار قابل توقیف و تامین به نفع پیش‌فروشنده یا طلبکار او نیست.

در ماده 16 این لایحه نیز آمده است در صورت عدم پرداخت اقساط بها یا عوض قراردادی در مواعد مقرر، پیش‌فروشنده باید مراتب را کتبا به دفترخانه تنظیم‌کننده سند اعلام کند.

همچنین دفترخانه مکلف است ظرف مهلت یک هفته به پیش‌خریدار اخطار نماید تا ظرف یک ماه نسبت به پرداخت اقساط معوقه اقدام نماید در غیر این صورت پیش فروشنده حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

نمایندگان در ادامه ماده 17 این لایحه را هم تصویب کردند. این ماده تاکید دارد واگذاری تمام یا بخشی از حقوق و تعهدات پیش‌فروشنده نسبت به واحد پیش‌فروش شده و عرصه آن پس از اخذ رضایت همه پیش‌خریداران یا قائم‌مقام قانونی آنها بلامانع است.

گفتنی است ماده 18 لایحه پیش‌فروش ساختمان با اخطار قانون اساسی مصباحی‌مقدم حذف و برای اصلاح و بررسی به کمیسیون مربوط ارجاع داده شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet