هدر موبایل
1389/04/30 15:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

نظر رئیس فراکسیون جوانان مجلس درباره جشنواره جوان ایرانی

**رئیس فراکسیون جوانان مجلس در واکنش به انتقادات وارده به جشنواره جوان ایرانی گفت: برگزاری همایش های بزرگ خالی از اشکال نیست‌؛ اما مهم اینست که فقط نیمه خالی لیوان دیده نشود و نقدها مستدل و با روحیه مشفقانه و در جهت اصلاح امور مطرح شود.

سید احمدرضا دستغیب نماینده شیراز و رئیس کمیته فرهنگ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: جشنواره جوان برتر ایرانی همایشی ملی و تجربه‌ای شیرین و پر نشاط است که می‌تواند منشاء برکات فروان برای جوانان کشورمان باشد.

وی افزود: این جشنواره که به همت جوانان برای جوانان برگزار شد، نشان داد که جوان ایرانی بعد از انقلاب اسلامی بیش از همیشه توانمند و پر نشاط است و حاصل پیوند مبارک روحیه معنوی و ملی نسل جوان ما، موفقیت ‌های پی در پی برای این مرز و بوم در زمینه‌های مختلف به ارمغان می‌آورد.

رئیس فراکسیون جوانان مجلس هشتم گفت: مهم‌ترین موضوع جشنواره جوان ایرانی گستردگی پهنه انتخاب جوانان برتر در عرصه‌های مختلف بود و اینکه هر جوان در هر موقعیت اجتماعی بتواند در سایه الگوسازی سازمان ملی جوانان شاهد به بار نشستن تلاش ‌های خود باشد، حائز اهمیت است.

دستغیب افزود: جشنواره حضرت علی اکبر (ع) آغاز تحولی جدی در روحیه، اندیشه و روش جوانان ایرانی خواهد بود که با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و با دمیدن نسیم لطیف جوانی از هر قوم و فرهنگی برای تعالی انقلاب اسلامی صورت گرفت و امیدواریم در آینده شاهد ثمرات و برکات آن برای جوانان این مرز و بوم باشیم.

وی در ادامه با اشاره به برخی انتقادات به نحوه برگزاری این جشنواره، خاطر نشان کرد: طبیعی است برگزاری همایش های بزرگ به خصوص برای نخستین مرتبه، دارای نقاط قوت و ضعف است و خالی از اشکال نیست‌؛ اما مهم این است که همیشه نیمه خالی لیوان دیده نشود و فقط عادت به ایراد گرفتن نکنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مدیران جوان سازمان ملی جوانان می‌توانستند به جای حرکت به سوی اجرای ایده‌های بزرگ و برگزاری جشنواره‌های فراگیر، سازمان را در سکوت و رکود نگه‌دارند و در معرض نقد قرار نگیرد؛ اما اکنون که شاهد پویایی این مجموعه عظیم هستیم، باید یاری رسان آن باشیم.

دستغیب افزود: همانطور که انتظار می‌رود مسئولان سازمان ملی جوانان با پذیرش نقدهای منصفانه، از نظرات کارشناسان و تجربیات دیگران در اجرای برنامه‌های آتی خود استفاده کنند، از منتقدان هم انتظار است نقدهای خود را مستند و مستدل و با روحیه مشفقانه و برای اصلاح امور مطرح کنند.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی شفاف درباره برگزاری جشنواره جوان ایرانی بعد از اتمام جشنواره، اظهار داشت: جشنواره حضرت علی اکبر (ع) نقطه عطفی در کارنامه سازمان ملی جوانان است که دستاوردهای عملی آن می‌ تواند مبداء برنامه‌ ریزی های آتی مدیران برای جوانان باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet