خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/30 15:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

همه مطبوعات نباید به یک اندازه از آگهی‌ها استفاده کنند

**رییس کمیته رسانه و هنر مجلس تصریح کرد: راهکار حل شدن نحوه‌ توزیع عادلانه آگهی‌های دولتی بین روزنامه‌ها از طریق قانون‌گذاری نیست.

حجت الاسلام حمید رسایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص رای نیاوردن طرح نحوه‌ توزیع عادلانه آگهی‌های دولتی بین روزنامه‌ها ، گفت: در مورد طرحی که توسط برخی از نمایندگان تهیه شده بود باید گفت شاید در مجلس بسیاری از نمایندگان معتقد به این بودند که باید این روند اصلاح شود، اما شیوه اصلاح آن را از طریق قانونگذاری درست نمی‌دانستند.

وی افزود: در واقع دخالت کردن قوه مقننه در کوچکترین کاری که مربوط به دولت است، حتی اگر این تصمیم اشتباه هم باشد روند درستی نبود. ما حتی پیش از ا ین در جلساتی که در محضر مقام معظم رهبری داشتیم ایشان اشاره‌ای به این موضوعات داشته‌اند مثلا در خصوص تعیین ساعت کار بانکها موافق این نبودند که مجلس وارد این گونه جزئیات شود.

نماینده تهران ادامه داد: هر چند اصل این موضوع کار درستی بود، اما معتقد نیستیم همه مطبوعات باید به یک اندازه از این مساله استفاده کنند .چرا که آگهی‌های دولتی نوعی کمک به حساب می‌آید و طبیعتا روزنامه‌ها و نشریاتی که تیترها و یادداشت‌ها و اخبارشان همسو با رسانه‌های بیگانه است اصلا نباید از بیت‌المال به آنها کمک شود.

رسایی تصریح کرد: صبح در داخل مجلس طی رایزنی‌هایی که با نمایندگان صورت گرفت تلاش شد این طرح رای نیاورد، اما از آن سو برخی از نمایندگان با وزارت ارشاد و حتی شخص رییس جمهور در این خصوص صحبت کرده بودند و از ابتدا نیز رییس‌جمهور و وزارت ارشاد با این موضوع موافق نبودند.

این نماینده مجلس افزود: اما از آنجایی که بنای وزارت ارشاد و دولت همکاری و تعامل و کمک به مطبوعاتی است که در راستای انقلاب و اهداف انقلاب قلم می‌زنند طبیعتا این نوع حمایت‌ها باید صورت بگیرد. بنابراین این موضوع حل می‌شود اما راهکار حل شدن آن از طریق قانون‌گذاری نبود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet