هدر موبایل
1389/04/30 16:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری:

سیاست چماق و هویج نخ‌نما شده است

**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکیدبراین که سیاست چماق و هویج درعرصه بین المللی نخ نما شده است،گفت: جمهوری اسلامی ایران انجام مذاکرات راهمزمان با صدور قطعنامه تحریمی علیه ایران قبول نداردوآمریکا باید به راهکارای مناسبی برای تعامل با ایران بیندیشد.

پرویز سروری در گفت وگو با ایرنا در مورد مواضع اخیر انگلیس و آمریکا در راستای تشدید تحریم ها در صورت ادامه پیدانکردن مذاکرات با ایران اظهارداشت مواضع تهدید آمیز غرب همیشه در جریان پرونده هسته ای ایران وجود داشته و آمریکا منطق مذاکرات را برمبانی زور قرارداده است.

وی با یادآوری تاکیدات مکرر جمهوری اسلامی ایران مبنی براستفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و رعایت مقررات NPT تصریح کرد متاسفانه غرب مسیر یک طرفه ای را در تعامل با ایران برگزیده و حقوق جمهوری اسلامی ایران را برای استفاده صلح آمیز انرژی هسته ای رعایت نمی کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران مذاکرات را همزمان با صدور قطعنامه قبول ندارد، خاطرنشان کرد اگر قرارباشد سیاست های تحریمی با صدور قطعنامه علیه ایران اعمال شود اصلا نیازی به مذاکره نخواهد بود.

وی گفت : مذاکرات فی مابین باید در یک دوره مشخص زمانی و با چشم اندازی خاص صورت گیرد و تنها هدف مطرح کردن مذاکره راستی آزمایی ایران از آمریکا است.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی ادامه داد اگر جمهوری اسلامی ایران بخواهد از حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای خود محروم شود و در مقابل رژیم صهیونیستی روز به روز سلاح های هسته ای خود را افزایش دهد نشانه تضییع حقوق ملت ها است.

وی با تاکید براین که سیاست چماق و هویج نخ نما شده است، اظهارداشت آمریکا باید از شکست های گذشته خود عبرت گیرد و راهکارهایی را برای تعامل مثبت با ایران بیندیشد.

سروری از برگزاری 2 جلسه کاری اعضای کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد معضلات پیش آمده در مرزهای پاکستان خبرداد و اظهارداشت این جلسات با حضور وزرای اطلاعات و کشور و فرماندهان نیروی انتظامی برگزارشد .

وی افزود مسئولین پاکستان باید بدانند که دوستی و برادری میان دو کشور باید عامل برون رفت دشمنان مشترک باشد و جمهوری اسلامی ایران درمورد حفاظت ناکافی از مرزها از دولت پاکستان گلایه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet