شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/04/30 10:46:00
سرویس صحن
کواکبیان:

باید برای توزیع عادلانه آگهی‌ها، ضابطه ایجاد شود

**نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ما می‌خواهیم ضابطه‌ای در این باره ایجاد شود، اظهار داشت: برای ایجاد رقابت بین روزنامه‌ها باید روزنامه‌های با تیراژ بیشتر، آگهی‌های بیشتری جذب کنند.

به گزارش خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه 30 تیر ماه "مصطفی کواکبیان" به عنوان یکی از طراحان طرح نحوه توزیع عادلانه آگهی بین روزنامه‌ها در موافقت با یک فوریت این طرح گفت: بر اساس بند 5 ماده‌ 2 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع آگهی‌ها مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اما این متفاوت با انحصار آگهی‌هاست و طراحان هم معتقدند که با وجود این قانون، آگهی‌ها انحصارا به یک روزنامه داده خواهد شد.

وی با بیان این‌که ما کاری به این دولت نداریم، افزود: 30 سال است هیچ ضابطه‌ قانونی برای توزیع آگهی‌های دولتی نداریم اما این بار در ضوابط اجرایی بودجه‌ 89 آمده که تمامی آگهی‌های دولتی منحصرا به روزنامه ایران داده شود.

نماینده‌ مردم سمنان با اشاره به نامه 17 روزنامه حامی دولت به این موضوع، این اقدام دولت را خلاف اصل 44 قانون اساسی توصیف کرد.

وی با بیان اینکه ما می‌خواهیم ضابطه‌ای در این باره ایجاد شود، اظهار داشت: پیش‌بینی کردیم که برای ایجاد رقابت بین روزنامه‌ها، روزنامه‌های با تیراژ بیشتر بتوانند آگهی‌های بیشتری هم جذب کنند.

کواکبیان تاکید کرد: بین روزنامه‌های دولتی و غیردولتی در این باره تفاوتی نیست.

نماینده مردم سمنان 17 مرداد روز خبرنگار را تبریک گفت و از نمایندگان خواست با رای بالا به یک فوریت طرح نحوه توزیع عادلانه آگهی بین روزنامه‌ها در آستانه روز خبرنگار این عیدی را به همه‌ روزنامه‌ها بدهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet