خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/30 16:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسف نژاد:

تشکیل سازمان ملی مهارت اشکال قانونی دارد

**نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل سازمان ملی مهارت اشکال قانونی دارد.

علی اصغر یوسف نژاد در گفتگو با مهر افزود: تشکیل سازمان ملی مهارت از لحاظ قانونی دارای اشکالاتی است.

وی خاطرنشان کرد: شورایعالی انقلاب فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی را تصویب کرد و در سال 1371 از شورای گسترش و آموزش عالی مصوبه گرفته است به همین دلیل شورایعالی اداری نمی تواند مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی را لغو کند.

نماینده ساری در مجلس افزود: براساس ماده 115 مدیریت خدمات کشوری وظایف و اختیارات شورایعالی اداری در مورد ادغام واحدهای استانی و شهرستانی وابسته به هر یک از وزارتخانه ها است در حالیکه دانشگاه جامع علمی کاربردی یک نهاد کشوری نیست و از طرفی دانشگاه جامع علمی کاربردی ماهیت کار و شرح وظیفه اش با سازمان فنی و حرفه ای تفاوتهایی نیز دارد.

وی اظهار داشت: در ماده 139 قانون برنامه چهارم و تبصره ماده 115 قانون خدمات مدیریت کشوری ایجاد هرگونه دستگاه اجرایی جدید باید به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده باشد در حالیکه این اتفاق صورت نگرفته و مغایر قانون است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: انتزاع آموزشکده های فنی و حرفه ای از وزارت آموزش و پرورش و انتزاع دانشگاه علمی کاربردی از وزارت علوم است.

یوسف نژاد یادآور شد: ماده واحده پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی که در اردیبهشت ماه امسال به تصویب رسید با این مصوبه تضاد قانونی داشته و مغایرت قانونی با مصوبات اخیر مجلس دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet