خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/30 14:48:00
سرویس کمیسیون ها
امروز صورت گرفت؛

دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان بوسنی از مجلس ایران

**دانشجویان و دانش‌آموزان بوسنی هرزگوین از مجلس شورای اسلامی ایران بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت، "زهره الهیان" عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی ایران میزبان دانشجویان بوسنی در سالن مجلس مشروطه بود.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر ایستادگی در مقابل ظلم و ستم، گفت: با توجه به اقتدار و آزادی خواهی شهید مدرس و در ادامه این مسیر، حضور امام خمینی باعث شد صدای آزادی خواهی مسلمانان به گوش جهانیان برسد.

وی ادامه داد: در نتیجه انقلاب اسلامی ایران در اقصی نقاط جهان هسته‌های مقاومت تشکیل شده است و در پی آن باید مسلمانان با هم متحد شوند و جلوی ظلم بر مردم غزه ایستادگی کنند.

الهیان همچنین به آزادی زنان در ایران اشاره کرد و گفت: برخلاف تبلیغات رسانه‌های خارجی، زنان ایرانی در عرصه‌های مختلف فعالیت دارند و اخباری که ارتباط با محدودیت زنان ایرانی در جهان منعکس می‌شود، اخبار دروغ و کذب است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه لازم است از دانشگاه‌های ایران بازدید کنید، تاکید کرد: درحال حاضر 70درصد دانشجویان ایران را بانون این مرز و بوم تشکیل داده‌اند؛ این قشر از بیشترین سهم در عرصه‌های عملی، تحقیقی و پژوهشی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه زنان در مجلس حضور دارند، افزود: مجلس شورای اسلامی ایران 8 نماینده زن بسیار فعال دارد؛ علاوه بر این در هیات دولت وزیر و معاون وزیر خانم داریم؛ تمام این مسائل نشان می‌دهد ایران هم به حقوق بشر و حقوق زنان، برخلاف تبلیغ رسانه‌های خارجی، پایبند است.

الهیان تاکید کرد: خوشحال ‌می‌شویم پس از بازید از ایران و موقعیت کشورمان برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه‌های فعال ایران بیایید.

دانش‌آموزان و دانشجویان بوسنی و هرزگوین اولین گروهی بودند که از موزه مجلس شورای اسلامی ایران بازدید کردند. همچنین در انتهای مراسم بازدید، دانش‌آموزان سرود ملی ایران را در سالن مشروطه خواندند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet