هدر موبایل
1389/04/30 17:57:00
سرویس اقتصادی
دبیر فراکسیون سرمایه گذاری مجلس:

هرگز در جذب سرمایه‌گذاری خارجی موفق نبوده‌ایم

**دبیر فراکسیون سرمایه گذاری مجلس شورای اسلامی گفت: در سرمایه گذاری خارجی هرگز نتوانسته‌ایم عدد و رقم بالایی را جذب کرده و موفق عمل کنیم.

"محسن نریمان" نماینده بابل در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطرنشان کرد: میزان جذب سرمایه خارجی عربستان در سال گذشته برابر بود با کل سرمایه خارجی که از ابتدای انقلاب تا کنون در کشور جذب شده است لذا به هیچ وجه نمی توان گفت در سرمایه گذاری خارجی موفق بوده ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با اشاره به سخنان رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران مبنی بر اینکه در سرمایه گذاری خارجی رتبه اول جهان را کسب کرده ایم، تصریح کرد: اگر بصورت مقایسه ای تحلیل کنیم، یعنی نسبت سرمایه گذاری در حداقل میزان خود را با حال حاضر ملاک قرار دهیم، رشد داشته ایم ولی در عالم عدد و رقم نمی توان عدد قابل توجهی را در این حوزه ملاحظه کرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدل جذب سرمایه گذاری خارجی در برخی کشورهای غربی مانند آلمان، لحاظ کردن مشوق هایی همچون اعطای کمک های بلاعوض و وام های کم بهره به سرمایه گذاران را یکی از عوامل موثر جذب سرمایه خارجی دانست.

نریمان همچنین درباره این ادعا که تحریم ها تاثیری بر اقتصاد کشور نداشته است، گفت: اینگونه صحبت ها بیشتر جنبه تبلیغاتی و سیاسی دارد . بدون تردید تحریم ها می تواند تاثیرات منفی بر اقتصاد کشور بر جای بگذارد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: ما می توانیم با اتحاد و انسجام و همچنین برخورد قوی و کارشناسی اثرات منفی تحریم ها را خنثی کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet