روز مجلس
1389/04/30 18:26:00
سرویس اقتصادی
مقیمی در گفت و گو با خانه ملت

دولت باید به داد کشاورزان برسد

**نماینده بهشهر در مجلس گفت: دولت باید با جلوگیری از واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی به داد کشاورزان برسد.

"احمدعلی مقیمی" نماینده بهشهر در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه برداشت برنج در استان مازندران آغاز شده، گفت: کشاورزان در حالی محصول جدید خود را برداشت می کنند که متاسفانه هنوز محصولات سال گذشته در انبارها مانده و خریداری ندارد.

وی با بیان اینکه دولت بدون توجه به نیازهای داخلی برنج وارد کشور کرده، تصریح کرد: از دولت و وزارت بازرگانی انتظار داریم تا در فصل برداشت برنج از واردات این محصول جلوگیری کنند تا کشاورزان بیش از پیش متضرر نشوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: کشاورزان سه استان شمالی همواره از مسئولان دولتی گلایه دارند و ما نمایندگان نیز بارها این گلایه ها را منتقل کردیم اما متاسفانه توجه جدی نمی شود.

مقیمی گفت: به دلیل سیاست غلط وزارت بازرگانی و واردات بی رویه برنج به کشور بیشتر زمین ها که سالیان سال زیر کشت برنج بوده تغییر کاربری داده شده و به ساختمان های ویلایی و آپارتمانی مبدل شدند.

وی افزود: ما بعنوان نمایندگان ملت از دولت می خواهیم که حداقل به اندازه یک دهم که از صنعت خودروسازی حمایت می کند و تعرفه واردات خودرو را افزایش می دهد، کمی به محصولات کشاورزی توجه کند و واردات محصولات به کشور تا این اندازه آزاد نباشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet