هدر موبایل
1389/04/30 18:51:00
سرویس بین الملل

دیدار سفیر چین در تهران با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و چین

**شیائویان شیه سفیر چین در جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و چین در محل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، در ابتدای این دیدار سبحانی نیا با ابراز خرسندی از روند رو به گسترش همکاری های دوستانه بین دو کشور گفت: دو کشور از ظرفیت های بالایی برای تعمیق مناسبات دوستانه خود در زمینه های مختلف برخوردارند.

وی در این راستا نقش مجالس دو کشور و همکاری های پارلمانی را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: مناسبات پارلمانی نقش موثری در تسهیل و تقویت روابط همه جانبه بین دو کشور خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان، صدور قطعنامه های اخیر شورای امنیت علیه ایران را غیرعادلانه و مغایر با تمامی مقررات و قوانین بین المللی دانست و افزود: از آغاز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، جمهوری اسلامی بارها شاهد اینگونه اقدامات خصمانه بوده است، اما هیچگاه در عزم و اراده ملت مسلمان و غیور ایران برای دستیابی به اهداف والای انقلاب اسلامی خللی پدید نیامده است.

در ادامه آقای سبحانی نیا رئیس گروه دوستی ایران و چین افزود: از کشورهای مستقل انتظار می رود، تحت تاثیر اینگونه فشارهای غیرقانونی و ناعادلانه امریکا قرار نگیرند.

وی در ادامه با ذکر اینکه بیانیه تهران بیانگر حسن نیت جمهوری اسلامی ایران می باشد گفت: چنانچه امریکا بخواهد در این خصوص بهانه جوئی نماید ملت ایران برای تامین نیازهای خود از جمله تامین سوخت نیروگاه هسته ای و سایر اهداف صلح آمیز در زمینه داروئی، پزشکی، صنعتی و کشاورزی اقدام لازم را بعمل خواهد آورد.

در ادامه سفیر چین در کشورمان نیز ضمن تاکید بر اهمیت توسعه و تقویت روابط پارلمانی در سطوح مختلف، خواستار گسترش هرچه بیشتر این ارتباطات شد.

آقای شیائویان شیه در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های کشور متبوعش درخصوص ایجاد تاخیر در انجام قطعنامه و کاستن فشار تحریم ها بر جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود و روابط همه جانبه کشورش با جمهوری اسلامی ایران از جمله در زمینه های سیاسی و اقتصادی را در شرایط بسیار مطلوبی قلمداد نمود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet