هدر موبایل
1389/04/30 13:57:00
سرویس صحن

پورفاطمی: هتک حرمت به مرجعیت شیعه گناه نابخشودنی است

**نماینده دشتی و تنگستان گفت: منتقدان مجلس از این تزلزل آراء جهت نیل به مقاصدشان استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت سیدمحمد مهدی پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان در نطق میان دستور روز چهارشنبه خود برخی مباحث مربوط به مسائل کلان کشور و مشکلات حوزه انتخابیه خود را مطرح کرد و گفت: فرصت را مغتنم شمرده، نکاتی چند پیرامون مسائل کلان کشور و همچنین مسائل و مشکلات استان بوشهر و حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان به استحضار نمایندگان، دولتمردان و افکار عمومی می‌رسانم.

نماینده تنگستان گفت: بی‌تردید مرجعیت شیعه مستحکم‌ترین و مطمئن‌ترین ملجا و پشتوانه فقه جعفری و مکتب اسلام و تکیه‌گاه استوار نظام اسلامی است و رعایت ساحت آن بر همگام واجب و لازم و هتک حرمت به مرجعیت شیعه گناهی نابخشودگی است. ایران اسلامی فراموش نکرده است که در دشوارترین برهه‌های تاریخ، وجود مراجع عظام تقلید چگونه استعمارگران و دست‌نشاندگان داخل آنان را به زانو درآورده و ملت ایران را از حوادث ویرانگر نجات بخشیده است. نهضت تنباکو، قیام مشروطیت و انقلاب اسلامی ایران از برجسته‌ترین مصادیق حضور و نقش ارزنده مراجع بزرگ معاصر است.

وی با اشاره به برخی بی‌حرمتی نسبت به ساحت مراجع تقلید گفت: قطعا حوادث تلخی که اخیرا روی داده و هتک حرمتی که به ساحت مراجع عظام تقلید شده نمی‌تواند رفتاری خودسرانه و بدون برنامه‌ریزی و سازماندهی باشد.

نماینده دشتی و تنگستان تصریح کرد: چگونه است که دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قوه محترم قضائیه نسبت به این حوادث و وقایع ناگوار سکوت کرده و آمران و عاملان آن را به افکار عمومی معرفی نمی‌کنند همچنین برخورد گستاخانه‌ای که با یادگار حضرت امام (ره)، آن هم در جایگاهی که خود ایشان میزبان مراسم بود و با وجود آنکه وی تاکید کرده بود که سال 89 سال رفع کدورتها باشد اوج بی‌اخلاقی سیاسی و نشان‌دهنده بی‌توجهی محض به آموزه‌های دینی آن هم از سوی کسانی است که مدعی ترویج آن در جامعه هستند.

وی با بیان اینکه بر همه دلسوزان نظام فرض است در هر جایگاه و کسوتی که هستند نسبت به این حرمت‌شکنی‌های واکنش نشان دهند، افزود: متاسفانه علی‌رغم تاکید مقام معظم رهبری بر وحدت و همدلی، با این رفتارها کشور را به سمت هرج و مرج و آنارشیسم می‌برند و این بزرگترین خطری است که می‌تواند نظام را تهدید کند.

پورفاطمی افزود: عده‌ای فکر می‌کنند اگر اقدامات تخریبی و فراقانونی خود را با تابلو دین و به نام دین عرضه کنند تاثیرگذاری و اعتبار بیشتری خواهد داشت در حالی که این حرکات آفت دین و نظام است و مردم از این مساول بیزارند و فاجع‌بارتر این است که این خط‌مشی در سطوح قدرت نهادینه شود.

وی گفت: متاسفانه چندی است که مجلس شورای اسلامی تحت هجمه‌های بی‌سابقه‌ای قرار گرفته است. در تمام کشورهای آزاد دنیا استقلال مجلس به عنوان عالی‌ترین نهاد قانون‌گذاری کشور مورد احترام همه از صدر تا ذیل است و مطابق اصول متعدد قانون اساسی کشورمان، نمایندگان می‌توانند در تمام مسائل داخلی و خارجی اظهارنظر کنند و حق تحقیق و تفحص در همه مسائل داخلی و خارجی را دارند. ولی اخیرا رئیس جمهور به عنوان کسی که مسئول اجرای قوانین مصوب مجلس است علی‌رغم اطلاع از جایگاه قانونی خانه ملت، برخی مصوبات مجلس را غیرقانونی دانسته و از اجرای آن سرباز می‌زند. از طرفی دیگر عده‌ای با تجمع در مقابل مجلس علیه نمایندگان شعار می‌دهند. این شکل اعتراض که همراه با افتراه ـ توهین و تهمت صورت گرفت در تمام ادوار قانون‌گذاری کشور امری بی‌سابقه بود و با تاسف فراوان روزنامه دولتی ایران که از بیت‌المال استفاده می‌کند و باید خود منشا وحدت و تعامل باشد مردم را به حضور در این تجمع دعوت می‌کند.

وی با بیان این که عده‌ای مجلس مطیع، ضعیف و ناکارآمد می‌خواهند در حالی که ملت انتظار دارد علی‌رغم تعامل نمایندگان با دولت، در خانه ملت حقوقی ازآنان ضایع نشود گفت: اما توصیه‌ای نیز به همکاران عزیز خود دارم ما نمایندگان مجلس به عنوان متولیان امر قانونگذاری با عقب‌نشینی در برابر خواسته‌ها و لابی‌های بیرونی موجب خدشه‌دار شدن جایگاه مجلس می‌شویم اگر ما به مساله‌ای اعتقاد نداریم چرا با اکثریت آرا به آن رای می‌دهیم و اگر هم اعتقاد داریم چرا به این سرعت رای خود را پس می‌گیریم و عقب‌نشینی می‌کنیم. منتقدان مجلس از این تزلزل آراء جهت نیل به مقاصدشان استفاده می‌کنند.

وی افزود: در عرصه دیپلماسی باید از دولت پرسید چگونه است که ما برای جلب رای چین، کشور خود را به بازار کالاهای چینی تبدیل کرده و کمر اقتصاد و صنایع خود را به قیمت بیکاری جوانان این سرزمین خم کرده اما باز این کشور به تحریم‌ها علیه ما رای مثبت می‌دهد و همچنین کارشناسان مسائل سیاسی، بارها هشدار داده‌اند که روسیه نیز شریک قابل اتکایی برای ما نیست و نمی‌توان سرنوشت خود را به رای روسیه پیوند زد.

پورفاطمی افزود: آمار بیکاری در پایان برنامه چهارم باید به 4/8 درصد می‌رسید که اکنون با داشتن حدود 3 میلیون نفر بیکار به نظر می‌رسد که رسیدن به این هدف محال خواهد بود. تردیدی نیست که اشتغال در سایه سرمایه‌گذاری و اهمیت دادن به تولید ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: ضرورت چاره‌اندازی و تدابیر لازم در پایان دادن به بحران و ادامه قطع مکرر و طولانی مدت برق در گرمای طاقت‌فرسای استان که باعث ایجاد خسارت‌های فراوان و ناامنی و نیز نارضایتی شدید شهروندان از تداوم چنین وضعیتی شده است. تخصیص اعتبار کافی برای تکمیل و بهره‌برداری از دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی و تاسیسات جانبی آن در بوشهر، که متاسفانه علیرغم تصویب اتمام و بهره‌برداری از آن در مهرماه 87 توسط وزارت نفت، این مهم تاکنون تحقق نیافته است. عدم اعلام استان بوشهر در صورت اسامی استان‌ها برای پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی و تمدید یا بخشودگی جریمه بانکی کشاورزان.

وی تصریح کرد: حذف نیروهای توانمند بومی از هیات مدیره پارس جنوبی و بدنه مدیریتی نفت در عسلویه، علیرغم حضور فعال و نقش موثر این نیروهای توانمند در تعامل بین مسئولین نفتی و مدیران محلی در پیشبرد اهداف و برنامه‌های وزارت نفت که این موضوع موجب اعتراض‌های مردمی و شوراهای اسلامی آن منطقه شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet