خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/30 19:03:00
سرویس اقتصادی
جمشید انصاری:

افزایش منافع و مصالح عمومی، ضرورت پرداخت مالیات است

**نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، پرداخت مالیات را برای رشد و توسعه کشور ضروری دانست و گفت: عمده ضرورت پرداخت مالیات افزایش منافع و مصالح مردم است.

"جمشید انصاری" در گفتگو با روزنامه مردم نو زنجان با اشاره به نقش پرداخت مالیات در اقتصاد کشور افزود: در تمامی کشورهای جهان درآمدهای دولت از طریق دریافت مالیات از محل فعالیت های درآمدزای مردم یا درآمدهای عمومی تأمین می‌شود.

وی یادآورشد: در ایران به دلیل وجود درآمد فروش نفت، دریافت مالیات چندان مورد توجه دولتمردان قرار نگرفته بود که با توجه به تجدیدناپذیری منابع نفتی باید درآمدهای مالیاتی کشور افزایش یابد.

انصاری محل استفاده از مالیات در کشور را ارائه خدمات در تمامی ابعاد به مردم، تأمین امنیت اجتماعی و قضایی جامعه و عموم افراد جامعه دانست و گفت: به طور طبیعی با افزایش درآمدهای مالیاتی ارائه خدمات به مردم افزایش و مردم از منافع و مصالح بیشتر برخوردار خواهند شد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به برنامه‌ریزیهای صورت گرفته به منظور توسعه کشور در سه دهه اخیر اشاره کرد و گفت: براساس این برنامه‌ریزیها باید درآمد دولت از محل فروش نفت کاهش و از محل دریافت مالیات افزایش یابد.

وی به طرح تحول اقتصادی کشور و نظام‌مند کردن دریافت مالیات اشاره کرد و افزود: در برنامه‌هایی که دولت برای تحول اقتصادی کشور به مجلس ارائه داده برنامه‌ریزیهایی به منظور ایجاد تغییرات در سیستم مالیاتی کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مطرح و بررسی شده است.

انصاری یادآورشد: تغییراتی که در سیستم مالیاتی کشور اعمال خواهد شد نباید صرفاً معطوف به افزایش درآمدهای مالیاتی از محل افزایش تعرفه‌ها باشد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید منابع مالیاتی که تاکنون ناشناخته مانده شناسایی و راهکاری مناسب برای دریافت مالیات از محل تعرفه‌ها اندیشیده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet