هدر موبایل
1389/04/30 19:07:00
سرویس اقتصادی
حسین اسلامی:

دولت الکترونیک، فساد اداری را کاهش می‌دهد

** نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون ۹۰ از ادامه بررسی بحث دولت الکترونیک در این کمیسیون خبر داد و گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط را به کمیسیون دعوت کردیم و علت‌ تعلل دراجرایی کردن طرحی را که تا حد زیادی بزه و فساد اداری را کاهش می‌دهد جویا شدیم.

"حسین اسلامی" در گفتگو با هفته نامه وقایع استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های مهم کاهش فساد اداری کاهش واسطه‌های انسانی در ادارات است که باعث می‌شود دریافت رشوه و رانت‌خواری از بین برود.

وی ادامه داد: مردم باید بتوانند در همه ادارات مثلاً برای دریافت پروانه یا مجوزی به سایت مربوطه مراجعه کرده و از طریق اینترنت مراحل را انجام دهند.

اسلامی تصریح‌کرد: بحث الکترونیکی شدن ادارات و مؤسسات در اروپا و بیشتر کشورهای آسیایی سال‌هاست که جا افتاده است اما در ایران در این خصوص کوتاهی و سهل‌انگاری شده است.

نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص مواردی که در حوزه انتخابی خود پیگیر آنهاست، گفت: سرکشی و رسیدگی به مشکلات روستاییان در اولویت کاری قرار دارد که پیگیر مشکل آسفالت راه‌های روستایی بوده‌ام که تاحدود زیادی رفع شده است.

وی تصریح کرد: روستاهای ناحیه مشکل کم‌آبی دارند که طی بررسی‌های انجام شده معلوم شد مشکل کم‌آبی به دلیل هدررفت آب در لوله‌های فرسوده‌ منطقه است.

اسلامی افزود: لوله‌هایی که در اوایل انقلاب کار گذاشته شده، در حال‌حاضر فرسوده شده و باعث هدر رفتن آب می‌شود که پیگیر مرتفع شدن این مشکل هستم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه خاطرنشان کرد: استاندارد گازرسانی در ساوه و زرندیه به نسبت کل استان پایین است به‌طوری که از تعداد 437 روستا تنها حدود 50 روستا گازرسانی شده‌اند که در این خصوص نیز جلساتی را با مدیرعامل شرکت گاز داشتم و پیگیر مرتفع شدن این عقب‌افتادگی هستیم.

وی همچنین از آماده شدن طرح بیمارستان 230 تختخوابی ساوه برای شروع کار اجرایی خبر داد و گفت: ساوه تنها شهرستانی است که مجوز بیمارستانی با 230 تختخواب به آن داده شده است که زمین طرح مشخص شده و مجوزها نیز داده شده است و نیمی از سرمایه ساخت نیز توسط شخص خیری تأمین خواهد شد.

اسلامی همچنین از نصب 100 دستگاه آب شیرین‌کن از 300 دستگاه در نظر گرفته شده خبر داد و گفت: در راستای افزایش کیفیت آب منطقه، موفق به جذب اعتبار 500 میلیون تومانی برای این بخش شدیم. پوشش کامل شهروندان برای آب باکیفیت در طرح منظور شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet