شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/30 19:18:00
سرویس اقتصادی
بهمن اخوان:

تأخیر دولت در پرداخت بدهی واحدهای تولیدی باید برطرف شود

**نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع در‌خصوص مشکل تولیدکنندگان داخلی گفت: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که در کمیسیون پیگیر هستیم، مشکل تأخیر دولت در پرداخت بدهی واحدهای تولیدی است که باعث می‌شود آنها نتوانند بدهی خود به بانک‌ها را پرداخت کنند.

"بهمن اخوان" عضو کمیسیون صنایع در گفتگو با وقایع استان مرکزی خاطرنشان کرد: متأسفانه رابطه سرمایه‌گذاری و تولید، یک رابطه یکسویه است به طوری که دولت مجوز تولید و دستور وام را در اختیار مردم قرار می‌دهد، خریدار جنس تولید شده نیز خود دولت است اما بانک‌ها بدون توجه به تأخیر دولت در پرداخت طلب تولیدکننده، جریمه دیرکرد بازپرداخت وام را به حساب تولیدکننده محاسبه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید ترتیبی اتخاذ شود تا در مورد کسانی که از دولت طلبکار و به بانک‌ها بدهکار هستند، جریمه دیرکرد وام محاسبه نشود یا خود جریمه دیرکرد پرداخت را بپردازد.

مخابرات نباید به شبه‌دولتی‌ها واگذار شود

اخوان در خصوص اینکه تکلیف ودایع مشترکان مخابرات، بعد از واگذاری آن به بخش‌خصوصی چه خواهد شد، گفت: من جزو مخالفان واگذاری مخابرات به شرکت‌های شبه‌خصوصی هستم.

وی تصریح کرد: واگذاری‌هایی که در حال‌حاضر صورت می‌گیرد، در ظاهر خصوصی‌سازی است اما عملاً ما شاهد حضور شرکت‌های نیمه‌دولتی در بورس هستیم و خصوصی‌سازی واقعی نیست.

این نماینده مجلس خبر داد: درمورد مخابرات طرحی در کمیسیون در حال آماده‌سازی است که ارائه خواهد شد.

به جای ادغام وزارت بازرگانی و صنایع باید مدیریت‌ها را تقویت کنیم

اخوان در خصوص مطرح شدن طرح ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی در جهت هماهنگی سیاست‌های تولیدی و وارداتی گفت: ادغام دو وزارتخانه راه‌حل نیست بلکه دولت و مجلس در خصوص هماهنگ شدن سیاست‌ها باید تصمیمات کلی بگیرند. اگر واردات وجود دارد نشانه نیاز در کشور است و مثلاً در مورد بحث واردات گوشت که اخیراً مطرح شده است، به جای جلوگیری از واردات باید حمایت از تولید داخلی را تقویت کرده و میزان تولید داخلی را بالا ببریم تا نیاز به واردات نباشد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: ما در بخش برنج نیز پتانسیل تولید بالایی داریم و باید با افزایش حمایت‌ها میزان تولید داخلی را بالا ببریم تا از واردات بی‌نیاز شویم.

وی گفت: مدیریت ضعیف باعث ناهماهنگی سیاست‌های وارداتی و تولیدی می‌شود و برای اقتصاد مشکل ایجاد می‌کند که باید مدیریت‌ها را تقویت کنیم.

طرح مسکن جوانان در فراهان اجرا می‌شود

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح مسکن جوانان علاوه بر مسکن مهر در شهر فراهان خبر داد و گفت: یک طرح مسکن بدون بودجه دولتی در فراهان پیاده کردیم و با هماهنگی و کمک استانداری و معاونت عمرانی استاندار 300 هکتار زمین به این مهم اختصاص پیدا کرد.

وی تصریح کرد: طبق این طرح با مبلغ 3 میلیون تومان زمین به مردم واگذار شده و وام 20 میلیونی ساخت به آنها می‌دهیم و از آنها تعهد می‌گیریم طی 6 ماه کار ساخت مسکن را به پایان برسانند.

اخوان افزود: نیمی از درآمد زمین‌ها به شهرداری واریز خواهد شد و بدین طریق مشکل مالی شهرداری نیز تا حدود زیادی رفع خواهد شد و همچنین این طرح به توسعه شهر نیز کمک زیادی خواهد کرد.وی ادامه داد: در حال حاضر 2000 قطعه زمین 250 و 300 متری آماده واگذاری به خانوارهاست و وام آن نیز به سرعت داده خواهد شد به طوری که هر کس بخواهد، با مراجعه به شهرداری می‌تواند این وام را دریافت کند.

وی خاطرنشان کرد: برای طرح دیگری نیز با عنوان باغ‌شهر 400هکتار زمین در نظر گرفته شده که افرادی که مایل هستند با دریافت زمین‌های 2000 متری می‌توانند برای خود باغ شخصی ایجاد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet