هدر موبایل
1389/04/30 19:46:00
سرویس سیاسی

تهدید نمایندگان یمنی به رای عدم اعتماد به دولت

**نمایندگان پارلمان یمن اعلام کردند در صورتی که دولت به تعهدات خود در قبال زندانیان سیاسی پایبند نباشد رای عدم اعتماد به دولت را صادر می‌کنند.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری الصحوه نت یمن، نمایندگان پارلمان یمن درخواستی را امضا کردند که به موجب آن از دولت سلب اعتماد شود.

بر اساس این گزارش، نمایندگان تهدید کردند در صورتی که دولت اقداماتی را که در جلسه استیضاح روز چهارشنبه گذشته متعهد شدعملی نکند این طرح را اجرا می کنند.

گفتنی است طرح در خواست رای عدم اعتماد به دولت به امضای دو سوم نمایندگان رسیده است و در این طرح دولت یمن متعهد شد ظرف سه ماه درخواست های نمایندگان را اجرا کند و کمیته ای متشکل از پارلمان و دادستانی برای آزادی زندانیان سیاسی تشکیل دهد و تمام کسانی که قانون اساسی را نقض کرده اند به دستگاه قضایی ارجاع دهد و مربوط به این افراد دادگاهی نیز تشکیل دهد.

پارلمان یمن هفته گذشته در مورد وضعیت زندانیان سیاسی نخست وزیر کشور را استیضاح کرد.

از سوی دیگر تعدادی از نمایندگان پارلمان یمن امروز در اعتراض به محاصره منزل یکی از نمایندگان توسط حوثی ها و عدم واکنش دولت نسبت به این اقدام تحصن کردند و تهدید کردند که اگر دولت با حوثی ها برخورد نکند از سمت خود استعفا می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet