هدر موبایل
1389/04/30 20:09:00
سرویس سیاسی
به دنبال درخواست موسسات دفاع از حقوق حیوانات بررسی می‌شود

طرح ممنوعیت گاوبازی در پارلمان مادرید

**به دنبال درخواست موسسات حقوق بشر از پارلمان مادرید، پارلمان منطقه‌ای مادرید طرح ممنوعیت گاوبازی را بررسی می‌کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری گلوبال نیوز مصر، پارلمان منطقه ای مادرید در اسپانیا ممنوعیت گاوبازی را بررسی می کند.

بر اساس این گزارش پارلمان منطقه ای مادرید با قرار دادن بررسی ممنوعیت گاوبازی در دستور کار خود به دنبال درخواست موسسات دفاع ازحقوق حیوانات موافقت کرد.

گفتنی است، طرح ممنوعیت گاوبازی در منطقه کاتالونیا در شمال شرق اسپانیا واکنش ها و انتقادات بسیاری در پی داشت تا آنجا که  اسپیرانزا گری رئیس دولت منطقه مادرید پیشنهاد قرار دادن گاوبازی به عنوان جزیی از فرهنگ منطقه را مطرح کرد  و از سویی دیگر موسسات دفاع از حقوق حیوانات، گاوبازی را نوعی شکنجه حیوانات می دانند.

ناتشو پاونیرو یکی از اعضای موسسه "ریفوگیو" که در زمینه دفاع از حقوق حیوانات فعالیت می کند اظهار داشت: موسسه ما 500 امضا تا کنون برای اجرای این طرح جمع کرده است.

وی افزود: از مقامات دولت منطقه می خواهیم تا حداقل مناظره ای برای بررسی این طرح برگزار کنند همانگونه که منطقه کاتالونیا برگزار شد و منجر به منوعیت گاوبازی شد.

لازم به ذکر است، بیش از 100 هزار گاو هر ساله در مسابقات و برنامه های گاوبازی شرکت می کنند و گاوبازی محبوبترین ورزش در اسپانیا به شمار می رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet