حلول ماه ربیع الاول
1389/04/30 19:54:00
سرویس سیاسی

بررسی تغییر قانون اساسی در پارلمان گرجستان

**کمیسیون قانون اساسی گرجستان در حال تصویب قانون اساسی جدید این کشور است که در صورت تصویب، اختیارات ریاست جمهوری به نفع پارلمان کاهش می‌یابد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیسیون قانون اساسی گرجستان ویرایش جدید قانون اساسی این کشور را با 44 رای مثبت در مقابل 3 رای منفی تصویب کرد و بررسی این سند روز چهارشنبه در پارلمان گرجستان آغاز می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است "میخائیل ساکاشویلی" رئیس جمهوری گرجستان ویرایش جدید قانون اساسی این کشور را از کمیسیون قانون اساسی گرجستان دریافت نمود که بر اساس آن اختیارات ریاست جمهوری به نفع پارلمان کاهش پیدا خواهد کرد.

ساکاشویلی بعد از امضای این پیش نویس آن را برای تصویب به پارلمان گرجستان تقدیم کرد.

بررسی این سند در پارلمان گرجستان حدود یک ماه بطول خواهد انجامید و می توان انتظار داشت که در صورت حمایت نمایندگان، این کشور در ماه سپتامبر دارای قانون اساسی جدیدی خواهد شد که به عقیده مخالفان تنها با هدف باقی ماندن ساکاشویلی در راس قدرت، البته این بار به عنوان نخست وزیر گرجستان صورت گرفته است.
کمیسیون قانون اساسی گرجستان حدود یک سال است که روی ویرایش جدید قانون اساسی که 15 سال پیش در زمان ریاست جمهوری "ادوارد شواردنادزه " به تصویب رسیده، کار کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet