ایام محرم 1398
1389/04/30 20:01:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی در گفتگو با خانه ملت:

وضعیت انسداد مرزها رضایت بخش نیست

**نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بودجه لحاظ شده برای انسداد مرزها را ناکافی دانست.

"حسین ابراهیمی" نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به قانون تامین اعتبار کنترل و انسداد مرزهای شرقی گفت: وضعیت انسداد مرزها  اصلا رضایت بخش نیست  و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است ناکافی است، از طرف دیگر شیوه انسداد مرزها باید بازتعریف شود.

وی افزود: شیوه های فعلی که برای انسداد مرزها به کار می رود دیگر جوابگو نیستند و باید شیوه های جدیدی را جایگزین کنیم.

نماینده مردم بیرجند تصریح کرد: مثلا حفر کانال راه حل درستی نیست چون این کانال ها به راحتی پر می شوند. باید دیوارهای بتنی در مرزها کشیده شده و پاسگاههای جدیدی در این مناطق ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: فارغ از مساله عدم وجود بودجه کافی و روش های غلط انسداد در کشور ما، سرعت انسداد هم بسیار است. مرزهای ما بسیار ناامن است و نیازمند کار شبانه روزی و مداوم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه نباید انتظار داشت امنیت مرزها به طور کامل برقرار شود اظهار داشت: در هیچ جای دنیا امنیت کامل وجود ندارد و نسبی است حتی  در مقایسه با سایر کشورها جمهوری اسلامی با وجود مشکلاتی که دارد و تهدیداتی که می شود امن تر است.

وی اقدام تروریستی در زاهدان را به دلیل عدم وجود امنیت کافی در این منطقه دانست و خاطر نشان کرد: باید امکانات و بودجه بیشتری در اختیار نیروی انتظامی و نیروهای مرزی قرار دهیم تا بتوانیم با این گونه اقدامات جنایتکارانه برخورد کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet