خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/04/30 19:47:00
سرویس سیاسی
نماینده کرمان پیشنهاد کرد

واگذاری امنیت مرزها به نیروهای مومن محلی

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روند اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مرزهای شرق کشور را مثبت ارزیابی کرد و درعین حال خواستار توجه بیشتر به معیشت مرزنشینان شد.

«غلامرضا کرمی» درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، در پاسخ به این پرسش که عملکرد مسئولان را در انسداد مرزها چگونه ارزیابی می کنید، آیا به آن اهداف خود دراین زمینه رسیده ایم، خاطرنشان کرد: من معتقد هستم که در مجموع نظام برای انسداد مرزهای شرقی کشور اقدامات مناسبی را انجام داده؛ اما مرز طولانی است و بیش از 1000 کلیومتر طول دارد.

نماینده کرمان و راور در مجلس با اشاره به نحوه انسداد مرزها در کشور، گفت: انسداد فیزیکی که الان نیروی انتظامی انجام داده که شامل دیوار بتنی به اضافه کانال ها و امثال اینها می شود قسمت عمده ای از مرز شرق کشور را پوشش داده اما همه طول مرز هنوز نیست.

وی با بیان اینکه تلاش صورت می گیرد تا کل مرز شرق کشور مسدود شود، اظهارکرد: در این راستا قرارگاه هایی هم ایجاد شده و ماموریتی را سپاه، نیروی انتظامی و اطلاعات برعهده گرفته اند.

کرمی با اشاره به حضور نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) در افغانستان، خاطرنشان کرد: با توجه به حضور نیروهای ناتو در پشت مرزهای جمهوری اسلامی که آن حضور، حضوری در صدد هر نوع تشنج آفرینی در مرزهای کشور است و با توجه به همه دشمنی هایی که آمریکایی ها و اروپایی ها و رژیم صهیونیستی دارند من معتقدم که روند اقدامات ایران در مرزها مثبت است.

نماینده کرمان در واکنش به انتقاداتی که نسبت به شیوه انسداد مرزها بویژه حفر کانال می شود، گفت: معتقدم اگر نسبت به حفر کانال نظارت جدی باشد و آن نظارت هم تداوم داشته باشد؛ اگر باد کانال ها را هم ببندد باید حتما گروه های مهندسی در محل حاضرباشند که ماموریتشان این باشد آنجایی که پر می شود دوباره رفته و آنرا پاک سازی نمایند.

وی با بیان اینکه اقداماتی همچون دیوار کشی و حفر کانال کوتاه مدت نیست و مهم است و مسئولان باید پیگیرآن باشند، تصریح کرد: علاوه براین باید در برخی جاها مین گذاری شده یا به سیستم الکترونیکی تجهیز شوند تا در صورتی که ورودی غیرمجار داشتیم از طریق سیستم های هوشمند متوجه شده و بعد نیروهای عملیاتی رفته و عمل کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در عین حال تاکید کرد: براین اساس معتقدیم انسداد مرزها، شیوه های چند وجهی و ترکیبی را می طلبد تا بتواند وضعیت امنیت در مرزها را بهبود بخشد.

نماینده کرمان در پاسخ به این پرسش که توجه به معیشت مرزنشینان چقدر می تواند در تامین امنیت مرزها موثرباشد، گفت: همانطور که شما اشاره کردید بحث مرز فقط انسداد نیست، بنابراین بحث معیشت قطعا یکی از مهمترین مسایل است.

وی واگذاری امنیت به نیروهای مومن محلی را که شهید شوشتری ازفرماندهان سپاه در منطقه آغاز کننده آن بوده است را از دیگر راه های موثر در تامین امنیت مرزها عنوان کرد و افزود: این حرکت جدید شهید شوشتری خیلی موثر بود که باید ادامه یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet