هدر موبایل
1389/04/31 10:07:00
سرویس اقتصادی
رئیس کمیسون صنایع و معادن

ادغام وزارتخانه‌ها بعد از خصوصی سازی موثر است

**رئیس کمیسیون صنایع با بیان این مطلب که از ادغام وزارتخانه های صنایع و بازرگانی استقبال می‌کنیم، شرط نتیجه بخش بودن این ادغام را اجرای اصل ۴۴قانون اساسی و از بین رفتن تصدی‌گری دولتی عنوان کرد.

"سید حسین هاشمی" رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با استقبال از موضوع ادغام وزارتخانه های صنایع و بازرگانی با یکدیگر، گفت: اعتقاد دارم اینکار باید انجام شود، سال گذشته نیز در روز صنعت و معدن چنین چیزی را در حضور رئیس جمهور و وزیر صنایع و معادن، اعلام کردم.

رئیس کمیسیون صنایع با اشاره به اینکه روند واگذاری ها در حال انجام است و تصدی گری دولتی در حال کم شدن، گفت: با خصوصی سازی زیر مجموعه های این دو وزارتخانه، وظایف این دو به هم نزدیک می شود و ما نیز می توانیم مثل بسیاری از کشورهای دنیا که وزارت تجارت و صنایع دارند، این دو وزارتخانه را در هم ادغام کنیم.

وی همچنین افزود: با توجه به اینکه بیش از 50 درصد واگذاری ها انجام شده است، جا دارد که دولت نسبت به ادغام این دو وزارتخانه، اقدام عملی کند.

هاشمی با انتقاد به برخی از مشکلات موجود در اجرای اصل 44قانون اساسی گفت: تنها با واگذاری و خصوصی سازی صحیح است که وزارتخانه ها از تصدی گری فاصله می گیرند و به وظیفه حکومتی و نظارتی می پردازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet