ایام محرم 1398
1389/04/31 10:54:00
سرویس بین الملل
کواکبیان در گفت و گو با خانه ملت:

شرایط مذاکره با آمریکا در حال حاضر فراهم نیست

**کواکبیان با تاکید بر اینکه مذاکره با کنگره آمریکا امکان پذیر نیست گفت: انجام این گفتگوها نیازمند فراهم شدن مقدماتی است که در حال حاضر امکان تحقق آن وجود ندارد.

"مصطفی کواکبیان" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت درباره پیشنهاد اخیر کنگره آمریکا به منظور انجام مذاکره با ایران اظهار داشت: در هر حال انجام این مذاکرات باید در شرایطی صورت بگیرد که مقدمات فراهم شده باشد و پیش شرط هایی برای مذاکره از سوی طرفین عنوان نشود.

وی افزود: دو طرف برای مذاکره سازنده باید بدون هرگونه پیش شرطی بحث مذاکره را مطرح کنند و آن را در پیش گیرند.

کواکبیان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد: طبق فرمایش ایشان زمانی که آنها پنجه های چدنی را زیر دستکش مخملی گرفتند این مذاکرات سرنمی گیرد.

وی یادآور شد: چطور ممکن است آمریکایی ها همزمان گروهک تروریستی منافقین را از لیست گروهک های تروریستی خارج می کنند و از طرفی از طریق کنگره درخواست مذاکره با ایران را مطرح می نمایند، این امر شدنی نیست مگر اینکه این دوگانگی ها از بین برود.

نماینده مردم سمنان تاکید کرد: مذاکره باید برای رسیدن به هدف باشد نه مذاکره برای مذاکره؛ بنابراین باید شرایطی مشخص از سوی طرفین تدوین شود تا برای پیگیری اهداف مذاکرات صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet