هفته دفاع مقدس
1389/04/31 11:26:00
سرویس بین الملل
در بیانیه‌ای 150 رئیس پارلمان تاکید شد؛

همکاری تنها راه مقابله با چالش‌های جهانی

**روسای پارلمان‌های جهان، کنفرانس جهانی بین‌المجالس را با بیانیه‌ای درباره افزایش همکاری جهانی برای مقابله با چالش‌های موجود به پایان بردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از شینهوا، در بیانیه پایانی روسای پارلمان‌های جهان آمده است: جهان هم‌اکنون با بحران‌هایی مواجه است که در مقیاس خود بی‌سابقه و پیش از این روی نداده بود، با این حال درک مشترکی برای حل این چالش‌ها از طریق همکاری متقابل وجود دارد.

در بیانیه 150 رئیس پارلمان‌ها جهان آمده است: پارلمان‌ها باید پاسخگوی تامین بخشی از امنیت جهان در جهت منافع مشترک نوع بشر باشند.

شرکت کنندگان در این اجلاس سه روزه در ژنو در بیانیه خود نسبت به ضعیف بودن روند بهبود شرایط اقتصاد جهانی هشدار داده و افزودند: اقتصاد جهانی هم‌اکنون با مشکلات عمیق ساختاری مواجه است که تا به حال به آن پرداخته نشده است.

این بیانیه همچنین مجموعه‌ای از چالش‌های جهانی و سایر تهدیدات از قبیل تغییرات آب و‌هوایی، مواد غذایی و امنیت انرژی، بهداشت همگانی، بلایای طبیعی، تروریسم، گسترش سلاح و دزدی‌های دریایی را در بردارد.

روسای پارلمان‌های جهان در این بیانیه اظهار داشتند: ما بیش از پیش متقاعد شده‌ایم که تنها از طریق همکاری می‌توانیم از چالش‌های جهانی با موفقیت عبور کرده و جهانی بهتر را برای مردمان مان ایجاد کنیم.

این بیانیه می‌افزاید: دموکراسی راه خود را در تمامی پارلمان‌ها ادامه خواهد داد با این حال نوع ترویج شیوه‌های دموکراسی در پارلمان‌ها بسیار مهم است.

روسای پارلمان در این بیانیه همچنین بر نقش سازمان ملل متحد در ترویج صلح و امنیت جهانی تاکید کردند.اجلاس جهانی بین‌المجالس، اجلاس جهانی متعهد است و با هدف پیشبرد دموکراسی و با تاکید بر نقش نهادهای قانون گذاری و ارتباط آنها با سازمان ملل جلسات خود را برگزار می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet