هدر موبایل
1389/04/31 12:12:00
سرویس اقتصادی
ثروتی هشدار داد:

تعطیلی پروژه‌ها به دلیل عدم ابلاغ بودجه

**نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه در صحن علنی روز گذشته مجلس، عدم ابلاغ بودجه به دستگاه‌های اجرایی را گوشزد کرده است، گفت: عدم ابلاغ بودجه از سوی دولت به دستگاه‌های دولتی، اکثر پروژه‌های مهم کشور را به تعطیلی کشانده است.

"موسی‌الرضا ثروتی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه پس از گذشت 30سال از انقلاب اسلامی برای اولین بار است، بودجه در ابتدای سال  ابلاغ نشده، تصریح کرد: هر سال آیین نامه اجرایی بودجه به تصویب هیات دولت می‌رسید و پس از آن به کل وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شد.

وی تاکید کرد: برای اولین بار است که یک رابطه اجرایی بدون تصویب هیات دولت ابلاغ می‌شود.

نماینده مردم بجنورد گفت: یکی از روابط بدون تصویب در هیات دولت به درج تبلیغات و اطلاعیه‌های دولت در روزنامه ایران است؛ دولت با این انحصاری کردن اطلاعیه‌های خود بودجه مناسبی را از روزنامه‌ها و به خصوص روزنامه‌های استانی خارج کرده است.

ثروتی با بیان اینکه با دولت نشستی در این خصوص داشتیم، گفت: باوجود اینکه با هیات دولت و رییس جمهور نشستی درباره این مشکلات داشتیم اما نمی‌دانم چرا همچنان روند اجرایی بدون تصویب ادامه دارد.

وی افزود: بودجه سال 89 باید در ابتدای سال و در ماه فرودین ابلاغ می‌شد، پس از گذشت 4 ماه از سال و وارد شدن به ماه پنجم تخصیص بودجه‌ها صورت نگرفته است.

ثروتی از تاثیرات عدم ابلاغ بوده سال 89 گفت: بسیاری از پروژه‌های در حال احداث کشور به دلیل کمبود و نبود بودجه رو به تعطیلی رفته است.

نایب رییس کیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: کمیسیون جهت رفع مشکلات مالی سال جاری89 ،تعیین بودجه سال 89 و تخصیص بودجه به ارگان‌های اجرایی روز گذشته و امروز تیرماه جلسه خواهد داشت و نتیجه را به هیات رییسه مجلس ابلاغ خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet