خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/04/31 12:22:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

بازتاب بورس در اقتصاد ایران رضایت بخش نیست

**نماینده مردم سقز گفت: بازار بورس هر کشور، نشان دهنده اوضاع و روند اقتصادی آن کشور است اما بازتابی که از بورس در اقتصاد ایران دیده می شود، رضایت بخش نیست.

"فخرالدین حیدری" نماینده مردم سقز و بانه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در اعتراض به نحوه واگذاریها به بخش خصوصی در بازار بورس به خبرنگار خانه ملت گفت: واگذاریها در بورس تنها اسم واگذاری به بخش خصوصی را به همراه دارد و به نظر می رسد که بخشهای دولتی و شبه دولتی در این موضوع دخیل هستند.

وی ادامه داد: اینگونه واگذاریها برای مردم راضی کننده نیست و مشکلی را از اقتصاد کشور حل نمی کند.

حیدری افزود: اخیرا عنوان می شود که بازار بورس جهش خوبی را داشته است اما بازتابی که از بورس در اقتصاد ایران دیده می شود، رضایت بخش نیست.

نماینده مردم سقز و بانه یادآور شد: بازار بورس هر کشور، نشان دهنده اوضاع و روند اقتصادی آن کشور است و این امر در صورتی است که ما اقتصاد مریضی داریم؛ اما بورس کشور ما در حال پیشرفت است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان ساخت: روز سه شنبه گذشته در همین خصوص سوالی از وزیر اقتصاد برای نحوه واگذاری مخابرات به یک بخش شبه دولتی انجام شد که نشان دهنده پیگیری مداوم نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

حیدری در این راستا متذکر شد: شیوه و نحوه واگذاریها در بورس مورد انتقاد شدید ماست و عدم دخیل بودن مردم عامه و بخش خصوصی در این نوع واگذاریها به چشم می خورد.

وی با اشاره به اصل 44 قانون اساسی گفت: هدف از اصل 44 قانون اساسی کوچک کردن بدنه دولت و سپردن بخشهای دولتی به طور کامل به بخشهای خصوصی بود که در عمل این اهداف محقق نمی شود.

حیدری در خاتمه خطاب به دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: دولت باید توجه داشته باشد تا واگذاریها به طور کامل به بخش خصوصی انجام گیرد و همچنین مدیریت شرکتهای واگذار شده نیز به عهده مردم گذاشته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet