خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/31 12:56:00
سرویس اقتصادی
جعفری در واکنش به سخنان معاون وزیر کشاورزی:

هنوز پرداخت بهای گندم به روز نشده است

**سخنگوی کمیسیون کشاورزی با رد ادعای معاون وزارت کشاورزی مبنی بر به روز شدن پرداخت بهای گندم کشاورزان، از حضور دلال‌ها در جریان خرید گندم و پرداخت نکردن به موقع بهای آن به کشاورزان خبر داد.

"عیسی جعفری" سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، از سخنان معاون وزیر جهادکشاورزی انتقاد کرد و گفت: حرفهای معاون وزیر کشاورزی در مورد پرداخت به روز گندم نشانگر این است که در کشور ما بین مسئولان و رده های اجرایی پایین فاصله وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات خرید و نحوه پرداخت بهای گندم همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: آنچه مردم اعلام می کنند و ما شاهد آن هستیم، این است که اولا پرداخت بهای گندم بروز نیست؛ ثانیا عدم نظارت باعث حضور دلال هایی در جریان خرید شده که گندم کشاورزان را به قیمت پایین تر می خرند؛ چراکه می دانند کشاورز در فصلی است که عمدتا هزینه های تولیدش را در این فصل باید پرداخت کند.

دلال بازی حقوق کشاورزان را پایمال می کند

جعفری با بیان این مطلب که کشاورزان اکثرا برای خرید بذر، کود شیمیایی و اجاره زمین مقروض هستند، افزود: کشاورزان مجبورند به همه وعده سر خرمن بدهند و هنگام خرمن که می رسد متاسفانه با دلال بازی حقوق کشاورزان پایمال می شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با انتقاد از اینکه برخی از مسئولین خرید، گندمی را که می گویند کیفیتش پایین است؛ همان گندم را از دلال می پذیرند، گفت: خواهشی که از مسئولین داریم این است که حتما به طور روزانه با ادارات زیر مجموعه خود، ارتباطی داشته باشند و ببینند چیزی که می گویند، در شهرستانهایی که نهادهای اجرایی برخورد مستقیم با کشاورزان دارند آیا صحیح است یا خیر.

گفتنی است از چندی پیش نمایندگان مجلس اعتراضاتی را از نحوه خرید و پرداخت بهای گندم و محصولات کشاورزی، به مسئولان وزارت جهادکشاورزی وارد کرده اند. این اعتراضات به حدی بالا گرفت که 21نفر از نمایندگان هفته پیش طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کردند.

 در همین راستا معاون وزیر کشاورزی برای پاسخ گفتن به اعتراضات نمایندگان، در مصاحبه ای  گفته بود که پول همه را تسویه کرده ایم و پرداخت بهای گندم به روز شده است. این ادعای معاون وزیر کشاورزی با انتقاد اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس روبرو شد و اکثر آنان این ادعا را رد کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet