هدر موبایل
1389/04/31 13:07:00
سرویس سیاسی
نماینده زاهدان:

به جای دیوارکشی در مرز باید مناطق مرزی آباد شود

**نماینده زاهدان درمجلس شورای اسلامی کلمه انسداد مرز را کلمه اشتباهی دانست و اعلام کرد: به جای دیوارکشی در مرز باید مناطق مرزی را آباد کرد.

"پیمان فروزش" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که ارزیابی تان از انسداد مرزها در شرق کشور چگونه است، اظهار کرد: اصلا انسداد مرز کلمه غلطی است، به دلیل اینکه از مرزها باید نهایت استفاده را کرد، دنیا هم به سمت این می رود که مرزهایش را بردارد و از مرز بتواند فرصتی را برای رونق و تعامل اقتصادی خود استفاده نماید.

وی براین اساس خواستار این شد که به جای کلمه انسداد مرزها از کلمه کنترل مرزها استفاده شود.

فروزش تصریح کرد: کنترل مرزها باید به صورت سخت افزای و نرم افزای صورت گیرد تا بتوانیم شرایطی را حاکم کنیم که مردم مناطق مرزنشین بتوانند از آن نهایت استفاده را بعمل آورده و خودشان نگهبان مرز خودشان باشند.

نماینده زاهدان در این راستا خواستار هزینه اعتبارات به صورت کارشناسی شد و اظهار کرد: اینکه در هزینه اعتبارات مصوب طوری عمل شود که رفتار کارشناسی در حوزه مرز شکل نگیرد این غیرمنطقی است.

فروزش در عین حال با اظهار اینکه شیوه هایی که اکنون برای کنترل مرزها صورت می گیرد برخی موثر و برخی دیگر غیرموثر است، خاطرنشان کرد: کارهای های مربوط به نرم افزاری کاملا موثر و سخت افزاری مانند کانال کشی و دیوارکشی غیرموثر است.

نماینده زاهدان براین اساس خواستار این شد که به جای دیوار کشی و کانال کشی مناطق مرزی آباد و اشتغال در آن مناطق ایجاد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet