هدر موبایل
1389/04/31 13:28:00
سرویس اقتصادی
مهدوی ابهری:

قانون حمایت از خودروی ملی و تولیدکنندگان داخلی رعایت نمی‌شود

**نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن در مجلس گفت: مجلس برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی قانونی تصویب کرد که متاسفانه دولت پیگیر آن نیست.

"احمد مهدوی ابهری" نماینده مردم ابهر و خرم دره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به واردات 50 درصدی فرش ماشینی، تاکید کرد: درحالی با واردات فرش ماشینی روبه رو هستیم که ایران یکی از مهمترین صادر کنندگان فرش دستباف است؛ هم چنین صنعت تولید داخلی فرش ماشینی دارد.

وی ادامه داد: مجلس با تصویب قانون حمایت از خوردو ملی و تولیدات داخلی به نوعی تمام صنایع داخلی از جمله صنایع دستی را مورد حمایت قرار داد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه از صنایع دستی ایرانی کپی برداری می‌شود، افزود: صنایع دستی ما علاوه بر مشکل واردات صنایع کم کیفیت خارجی روبه رو است، این روزها شاهد کپی برداری از طرح‌ها و نقش‌های ایرانی در کشورهای همسایه و تولید و صادرات آن با کیفیت پایین مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه دولت با افزایش تعرفه بازرگانی می‌تواند مشکل واردات صنایع دستی را رفع کند، تاکید کرد: با وجود تصویب قانون حمایت از خودرو و تولیدهای داخلی، دولت پیگیر این قانون نیست و در خصوص افزایش تعرفه‌های بازرگانی جدیت به خرج نمی‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet