هدر اصلی
1389/04/31 14:24:00
سرویس سیاسی
بادامچیان در گفت‌وگو با خانه ملت:

احزاب در حفظ انسجام جامعه در شرایط تهدید و تحریم‌ها علیه کشورمان موثرند

**نایب رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر نقش موثر احزاب و گروه‌های سیاسی در حفظ انسجام جامعه در شرایطی که نظام‌ جمهوری اسلامی با تهدیدها و تحریم‌های مواجه است، عنوان کرد: عملکرد احزاب و گروه‌های سیاسی تاکنون در شرایط مشابه که علیه کشورمان تحریم‌ها و تهدیدهایی وجود داشته، قابل قبولی ارزیابی می‌شود.

"اسدالله بادامچیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خانه ملت تاکید کرد که در این مقطع نیز همه احزاب و گروه ها باید تلاش کنند که با حفظ همه‌ اختلاف‌نظرها و دیدگاه‌ها در مقابل دشمن متحدانه بایستند.

وی با بیان اینکه احزاب در کشور ما دارای نقاط مشترک و تفاوت هایی هستند که از جمله‌ این مشترکات مسائل کلان کشور و اصول قانون اساسی است، ادامه داد: همه‌ احزاب کشور ایران، نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند، البته اختلافات و تفاوت‌هایی احزاب با یکدیگر دارند که این مسئله بسیار طبیعی است و وجود احزاب گوناگون هم به خاطر همین اختلاف‌نظرها است والا نظام تک‌حزبی می‌شد.

عضو حزب موتلفه‌ی اسلامی، اختلاف احزاب را در مبانی و اصول ندانست و در عین حال، گفت: این اختلاف‌ها در برداشت‌ها از قانون اساسی است که البته مشکلی هم ایجاد نمی‌کند. کما اینکه در اسلام نیز اختلاف‌نظر منع نشده است و حتی این حدیث را از پیامبر داریم که اختلاف در بین امت من رحمت است چرا که در نهایت همه به مبانی من به عنوان امت عمل می‌کنند و محور، امامت‌پذیری و مبانی اسلام است.

بادامچیان با تاکید به اینکه در این راستا اختلاف‌نظرها به پیشرفت افکار و باز شدن ذهن و رسیدن به مطلوب‌ها می‌انجامد و تنها آنچه  بد است، تنازعات است ادامه داد: خداوند با منع اصل تنازع می‌فرماید که با یکدیگر جنگ نکنید و بر روی هم سنگ نزنید و برخوردهای حذفی نداشته باشید بلکه در هر شرایطی با یکدیگر همراهی کنید.

وی با تاکید به اینکه اختلاف‌نظرها باید برادرانه حل شود در عین حال گفت که در برخی موقعیت‌ها و زمان‌های خاص که منافع ملی و حیاتی کشور در معرض تهدید قرار می‌گیرد، همه باید با یکدیگر یکی شده و با وحدت در مقابل دشمن بیاستند

بادامچیان با اظهار این مطلب که در کشور ما مجموعه‌ گروه‌ها و احزاب در کلان با یکدیگر اختلافی ندارند، گفت: به غیر از دوران فتنه که برخی احزاب با فتنه‌گران متحد شده‌اند سایرین خوب عمل کرده‌اند و تاکنون نیز در شرایط مشابه که علیه کشورمان تحریم‌ها و تهدیدهایی وجود داشت احزاب و گروه‌های سیاسی عملکرد قابل قبولی داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet