هدر موبایل
1389/04/31 14:31:00
سرویس سیاسی
علیرضا دهقانی عنوان کرد:

ایفای نقش اصلی مجلس در گرو استانی شدن انتخابات

**نماینده مردم ایذه و باغملک، با بیان این مطلب که مجلس باید با تمرکز تمام بر تصویب قوانین و نظارت بر اجرای آن متمرکز شود، شیوه فعلی انتخاب نمایندگان را موجب دور شدن مجلس از شان اصلی خود عنوان کرد.

"علیرضا دهقانی" نماینده مردم ایذه و باغملک در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، ضمن تاکید بر اهمیت طرح استانی شدن انتخابات، گفت: تصویب این قانون می تواند به مجلس کمک کند تا در مسیر اهداف اصلی خود، یعنی قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون، قرار گیرد.

نماینده مردم ایذه و باغملک، با اشاره به اینکه از امضاکنندگان و طراحان استانی شدن انتخابات است افزود: رای آوردن این طرح بستگی به نظر نمایندگان دارد؛ چراکه 290 نفر نماینده با تفکرات مختلف باید در مورد این طرح نظر بدهند و آن را تصویب کنند.

دهقانی با انتقاد از اینکه در شیوه فعلی انتخابات مجلس، نمایندگان بیشتر مجبور به فعالیت در حوزه انتخابیه خود و پیگیری امور مربوط به آن هستند گفت: ما اکنون پیگیر کارهای انجام نشده دولت شده ایم، درحالیکه وظیفه نمایندگان این نیست و من به عنوان نماینده مجلس، باید خطوطی را به عنوان قانون مشخص کنم که دولت نیز به اجرای آنها بپردازد و تمام این روند در خدمت آبادانی بیشتر کشور باشد.

طرح استانی شدن انتخابات، از جمله طرح هایی است که در مجلس هشتم مطرح شده است و نمایندگان با پیگیری آن در پی بالا بردن سطح تفکر مجلس از تفکر ناحیه ای و منطقه ای، به سطح ملی هستند.در همین راستا در مجلس هشتم، کمیسیونی با نام کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، نیز تشکیل شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet